• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 06:53
  WhatsApp
Ziyacan hayata tutunamadı

ADANA TOROS GAZETESİ

(HABER MERKEZİ) - Ceyhan’da oturduğu restorana düzenlenen silahlı saldırıda ağır yaralanan

CHP Adana İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi ve Ceyhan Demirspor futbolcusu Ziyacan Dedeoğlu, 6 günlük yaşam mücadelesini kaybetti

Bir kişinin ölünü 4 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olay 4 Nisan Perşembe günü Büyükkırım Mahallesi Sait Akman Caddesi üzerinde bulunan bir restoranda meydana geldi. İddiaya göre, kanlı olay şöyle gelişti; Restorana gelerek alkol alan Murat Ç., restoran sahibi Yusuf Kayagan’dan para istedi. Kayagan’ın tepkisiyle karşılaşan  Murat Ç., sinirli bir şekilde restorandan ayrıldı.

Bir süre sonra pompalı tüfekle tekrar gelen Murat Ç., rastgele ateş etmeye başladı. Açılan ateş sonucu restoran sahibi Yusuf Kayagan ile iş yerinde bulunan Mahir Karataş, Ziyacan Dedeoğlu, Ali Kızılırmak ve Bora Caf yaralandı.

Yaralılar hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken yakalanan zanlı Murat Ç., tutuklandı. Ağır yaralanan CHP Adana İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Ziyacan Dedeoğlu, yoğun bakım ünitesinde hayata tutunmaya çalıştı. Ancak, Dedeoğlu, yaşamını yitirdi. Dedoğlu’nun cenazesi.  Ceyhan Cemevi’nde düzenlenen törenin ardından Ceyhan Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze törenine, Dedeoğlu’nun yakınları ve sevenlerinin yanı sıra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar ve   ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Can katıldı.


Yorumlar (1)