• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Şubat 2019
  • 21:36
 
Yollar Otopark’a Döndü

ÖZEL HABER: SERDAR AKIN- ŞANSER İLTAŞ- CAN PARLAK

Gün geçtikçe Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da trafikteki araç sayısı artış gösteriyor. Adana’nın en işlek caddelerinde biriken araba yığını trafiğin akışının aksamasına sebep oluyor. Adana halkı bu durumdan oldukça şikâyetçi. 

Görünen manzaranın oldukça rahatsız edici olduğu Adana caddelerinde, yol kenarlarına araçlarını park eden Adanalı vatandaşların sorumsuzca davranışları trafiği de etkiliyor. Caddelere ve ara sokaklara bırakılan araçların trafik akışının yanı sıra vatandaşların yolda yürümelerine bile engel teşkil ediyor. Caddelere ve ara sokaklara bırakılar araçların görüntü kirliliğine sebebiyet verdiği gözleniyor.

Adana’da vatandaşlarının da rahatsız olduğu bu durum akıllara yetkililerin cezai yaptırımlara başvurup başvurmadığı üzerine soruları getiriyor. Görünen fotoğraflarda bir belediye aracının da kaldırımlara park edilmiş halde olması “ Balık baştan kokar”  deyimini akıllara getirdi. Dar yollardan geçmekte zorlanan araç sahipleri ulaşımın zorluğu sebebiyle park için yeterli alanların oluşturulması talebinde bulundu. Halk, usulsüz park yapılması sorununun bir an önce azalması hatta tamamen bitmesi için yetkililerden gerekli yaptırımların uygulanmasını ve ne gerekiyorsa yapılmasını talep etti.

Adana’daki bu görüntülerin çirkin olduğunu belirten vatandaşlar, cadde ve ara sokaklara park eden araç sahiplerinin bir an önce bu işlemden vazgeçmesi yolunda gerekli önlemlerin alınmasını istediler. Adana’dan başka Adana’nın olmadığına dikkat çeken vatandaşlar, “Biz Adamamızın görüntü kirliliğinden kurtulmasını istiyoruz. Bizler yay yollarında rahat ve huzurlu bir şekilde yürümek istiyoruz” dediler.

 


Yorumlar (1)