• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Şubat 2019
  • 02:36
 
Yeşilyurt mahalle sakinleri Muhtarını yalnız bırakmadı

Bu yıl 5.Aşüre etkinliğini yapan Yeşilyurt mahallesi muhtarı Günay Şahin sevenlerine teşekkür etti.

ÖZEL HABER:Serdar Akın

Yeşilyurt mahalle muhtarlığına seçildiği günden bu yana her yıl geleneksel aşüre gününün 5’ncisini gerçekleştiren Günay Şahin kendisini yalnız bırakmayan semt sakinlerine ve etkinliğe katılan tüm dostlarına teşkkür etti.

Geçtiğimiz hafta sonu Yeşilyurt mahalle muhtarlığının önünde yapılan  5.Aşüre etkinliğinde bir konuşma yaparak teşekkür eden Muhtar Günay Şahin “

Kıymetli siyasi parti temsilcilerimiz , kıymetli Büyükşehir belediye başkanım ,Seyhan ve Çukurova belediyesinin kıymetli başkanları saygıdeğer milletvekillerim ve çok kıymetli Yeşilyurt mahalle sakinlerim bu yıl 5.sini düzenlenleyerek geleneksel hale getirdiğimiz Aşure günümüze hepiniz hoş geldiniz. Yeni güzelliklerin başlangıcı olan aşure gününün inananların maddi manevi arınmasına , ülkemizin ve insanlığın sevgi, huzur, ve barış iklimine kavuşmasına vesile olmasını dilerim.
Aşure çağlar ötesinden günümüze ulaşan mitolojik ve de geleneksel bir yiyecek , bir ve beraber olmanın yanında bir kazanda kaynamanın , kaynaşmanın ,farklılıkları koruyarak aynı kazanda pişebilmenin , birliğin ve beraberliğin simgesidir.Bu birlik ve beraberliği sizlerin sayesinde yeşilyurt mahallesinde gerçekleştirdiğimizden dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum”dedi.

Konuşmasına devam eden Günay “Bu yıl 5. sini gerçekleştirdiğimiz Aşure İkramımız siz kıymetli dostlarımızla birlikte daha da güzelleşti. Birlik beraberliğimizin  daha da pekişmesini sağlayan Aşure İkramımıza Katkı sağlayan Mahalle sakinlerime, Mahalle Esnaflarımıza, Emeği geçen ekip arkadaşlarımıza, Seyhan Belediyesi Temizlik ekibine, Yaptığım etkinliklerde beni yalnız bırakmayan kıymetli mahalle sakinlerime, Muhtarlarımıza, Siyasi Parti Temsilcilerine, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerine, Basın Mensubu Arkadaşlara, Belediye Başkan Vekilleri, Daire Başkanları, Müdürlerimize katılımlarından dolayı çok teşekkür ederim”dedi.

 

 

2018 AŞURE İKRAMIMIZ TÜ

 

 

 

 

 

 


Yorumlar (1)