• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Şubat 2019
  • 02:07
 
Yeşiloba’nın çehresi değişecek

Adana tüm muhtarlar derneği başkanı ve Yeşiloba mahalle muhtarı Ata Ürün hizmetlerini devamı için tekrar aday olduğunu açıkladı

Geniş bir alanda olan Adana’nın eski mahallerinden Yeşiloba’nın mevcut muhtarı ve aynı adayı olan Ata Ürün önümüzdeki yerel seçimlerde tekrar aday olduğunu açıklayarak Yeşiloba’nın çehresini değiştirdiklerini ifade etti.

Adana tüm muhtarlar derneği başkanı ve Yeşiloba mahalle muhtarı Ata Ürün hizmetlerini devamı için tekrar aday olduğunu hem mahallesinin hizmetlerini hem de dernek başakanı olarak bağlı diğer mahallelerin sorunlarını çözmeye çalıştığını mahalle seçmenimiz uygun gördüğü taktirde yarım kalan işlerimizi bitirme açısından tekrar aday olduğunu açıkladı.Göreve geldiği günden bu yana Yeşiloba mahallesinin çehresini değiştirdiğini söyleyen Muhtar Ata Ürün “Adana büyükşehir belediyesi ve Seyhan belediyeleri ile koordineli çalışarak mahallemizin sorunlarını elimizden geldiğince çözmeye çalışıyoruz.geçtiğimiz günlerde Adana Büyükşehir belediye başkanımız Hüseyin Sözlü ile mahallemizde yaptığımız toplantıda sorunlarımızı ve eksiklerimizi bir rapor halinde sunduk.Başkanımız aciliyeti olan yollarımızı derhal yapacaklarını ve daha öncede sanayi yoluna bulvar yaparak bitirdiğini,diğer yerlerimizi seçimden önce halledeceklerinin sözünü vererek tüm mahalle sakinlerimizle yaptığımız toplantıda vatandaşlarımızın görüşlerini aldı.Daha sonra Oto Sanayiciler Sitesi esnaflarımızı Adana Büyükşehir Belediye başkanımız Hüseyin Sözlü ile ziyaret ederek kolaylıklar diledik.Site esnafının sorunlarını dinleyen başkanımız neler yapılacağını ve eksikleri tespit çalışmaları için gerekli talimatları vererek esnafımızın gönlünü aldığını”belirtti.

 

SEYHAN BELEDİYESİNDEN YEŞİLOBA’YA 4.500 M2 SEMT PAZARI

Bunun yanında Seyhan Belediye başkanımız Zeydan Karalar Yeşiloba mahallesine söz verdiği gibi 4500 metrekare alan üzerine kurulacak olan, içerisinde SEYMER binası ve Semt Pazarının da olduğu tesisimizin temeli attığını vurgulayan Adana tüm muhtarlar derneği başkanı ve Yeşiloba mahalle muhtarı Ata Ürün “Öncelikle Seyhan belediye başkanımız Zeydan Karalar’a ben ve mahallem adına teşekkür ediyorum.Yeşiloba mahallesine temelini attığı bu güzel tesisin yani kapalı semt pazarının ve içinde Seymer binasında kursların verileceğini mahallemiz adına sevindiric olmuştur.En kısa zamanda biteceğini umuyorum.Ara sokaklarımızdaki asfaltma işlemlerimiz Seyhan belediyesi yapmaya devam ediyor.Muhtar olarak görevimi yerine getirdiğimi düşünüyorum. Muhtar vatandasla devlet arasındaki köprüdür. Mahallenin sorunlarını  belediyeye aktarır. Belediyede gelir yapar ve yapmadığı taktirde muhtar olarak olayın takipçisi oluruz.Biz bu mahalleye ömrümüzü adayarak sorunları çözmeye çalışıyoruz.Bir gram fazla hizmet alabilmek için belediye ile sık sık görüşerek hemen yapılması için görüşüyor kötü olan yolumuzdan kurtulmak istiyoruz.Mahallemizin Güney Kısmında Bulunan 46167 Sokağımızın Yolunu Yapmaktayız. Mahallemizi Tozdan Kurtarıyoruz”dedi.

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ 5 GÜNDE BİR İLAÇLAMA YAPIYOR

Adana Büyükşehir belediyesi ilaçlama ekipleri 5 günde bir gelerek mahalleyi ilaçladığını söyleyen Muhtar Ata Ürün “Mahallemiz sineklerden arınması için ekipler sürekli gelerek ilaçlama yapıyor.Niye;mahalle sakinlerimiz sinekler içinde kalmasın diye. Adana Büyükşehir belediyesi ilaçlama ekiplerine teşekkür etmek gerekir.Bu arada 2018 yılı için kömür başvurularımız başlamıştır.Başvuru yapacak kişiler Seyhan kaymakamlığı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı web sitesinden yapabilirler.Başvuru yapamayan mahalle sakinlerimize muhtarlıktan yardımcı olacağız”dedi.Bu çalışmalarının yanında Adana tüm muhtarlar derneği başkanı olarak derneğimize bağlı mahallelerimizin sorunlarını çözme adına toplantılar düzenlediğini ifade eden Adana tüm muhtarlar derneği başkanı ve Yeşiloba muhtar Ata Ürün “Küçükçıldırım mahalle muhtarımızının ev sahipliğinde Karakuyu, Büyükdikili, Küçükdikili, Kuyumcular, Yenidam, Sarıhuğlar, Mekan ve Zeytinli Mahalle Muhtarlarımızla Beraber Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı  Ağırladık. Mahallelerimiz Hakkında Bilgi Alışverişi Yaptık. Bugüne Kadar Yapılan ve Yapılacak Hizmetler Hakkında Görüştük. Bizlerle istişare toplantıları yapan Seyhan Belediye Başkanımıza İlgisinden Dolayı Teşekkür ettiklerini”vurguladı.

 


Yorumlar (1)