• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:41
  WhatsApp
BAŞKAN ZEYDAN KARALAR BANKAMATİKÇİLERİ MAHKEMEYE VERECEK MİSİNİZ ? 12 Nisan 2019, Cuma

 

İddialara göre bir çok belediyede hiç tanınmayan çalışmayan ancak memur statüsü verilerek maaş ödemesi yapılan SSK sı yatırılan bir çok kişinin olduğu söyleniyor.Bankamatik memuru adı verilen bu kişilerin en çok hangi belediyede olduğu,hangibelediye başkanlarının buna izin verip vermeyeceği  ya da bu dedikoduların doğru olup olmadığı çok merak ediliyor.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali bu sülüklerin hesap vermeleri gerekmiyor mu ? Bu faturayı kim ödeyecek ? Halk mı ?...sülükler mi ?...

CHP MİLLETVEKİLİ GÜRSEL TEKİN İN AÇIKLAMALARI

CHP Milletvekili Güsel Tekin CHP nin kazandığı Adana ve Antalya belediyelerinde bankamatik memurlarıyla ilgili Muhittin Böcek ve Zeydan Karalar ın uygulamalarını paylaştı. Tekin in hesabıyla ortaya çıkan maliyet inanılmaz.

İşte Gürsel Tekin in iddiaları ve açıklamaları ‘’-Antalya Büyükşehir belediye başkanımız Sayın Muhittin Böcek tam 4000 bankamatik memurunun işine son verdi.Adanada bankamatik memuru sayısı yaklaşık 6.000 Sayın Zeydan Karalar da bu kişiler için gerekeni yapacağını açıkladı.

Bu 10.000 bankamatik memuru ne demektir biliyor musunuz ?Sadece Adana ve Antalya da hizmet üretecek çalışacak namuslu ve dürüst 10 bin aslan gibi gencin işsiz kalması demektir. Çoluğunun çocuğunun rızkından kesip vergisini devlete ödeyenlerin emanetinin çalınması demektir.

Bu 10.000 bankamatik memurunun millete maliyetinedir ? SGK ile birlikte ortalama her birinin maliyeti 2500 tlise ,10.000 kişinin her ay maliyeti 25 milyon. Her yıl maliyeti 300 milyon. 5 yıllık maliyeti 1 milyar 500 milyon …Gönül belediyesi dedikleri bu

Adana ve Antalyada yaşayan vatandaşlarımıza sesleniyorum .Bil ki işsizsen bunlar yüzünden.Bil ki çocuğun her gün iş aramaya çıkıyor gözünün önünde soluyorsa bunlar yüzünden .’’ diyor Tekin.

BELEDİYELERİN BU SÜLÜKLERDEN KURTULMASI LAZIM

Belediye Başkanları göreve başlar başlamaz bu taramaları yaparken bankamatik memurunun sayısının söylenenden fazla olduğu tahmin ediliyor .Bankamatikçilerin İstanbul da 60.000 ,Ankara da 55.000 leri bulduğu iddiaları çok yaygın.Buna diğer belediyeler de eklenince,  Eğer bunlar doğruysa ve kanıtlanırsa VAHH ÜLKEM VAHHH Demek ki her taraf hırsız ve hain kaynıyor demek…Belediyeler bu yüzden batıyor demek…