• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 04:58
  WhatsApp
12 Kasım 2014, Çarşamba

AMATÖR SÜPER LİG’DE HAFTANIN PANORAMASI

 

 

AMATÖR SÜPER 

LİG DOLUDİZGİN

 

Amatör Süper Lig’de heyecan dur-durak bilmeden devam ediyor. Ufuk Kültür’ün golüyle Kuzey Adanaspor’u 1-0’lık skorla deviren Seyhan Belediyespor liderliğini sürdürdü.

 

Amatör Süper Lig’de ligde ilk 7 hafta tamamlandı. Cumartesi ve Pazar günü birbirinden zevkli ve çekişmeli maçlar izledik. Genç Antrenör Erkan Küçükaşçı’nın idaresinde Seyhan Belediyespor yenilgisiz yoluna devam ediyor. Kuzey Adanaspor’u tek golle geçen Mavi-Beyazlı ekip zirvedeki yerini korudu.

İkinci sırada bulunan Ceyhan Doğanspor, haftayı ‘BAY’ takım olarak geçirdi.

Baklalıspor,  İncirlikspor’u 4-1 gibi farklı skorla yenerek ilk 7 hafta sonunda puanını 10’a yükseltti. Maliyespor, Yenibeygücü’ne ligdeki ilk yenilgiyi tattırdı. 4-2’lık skorla gülen taraf olan Maliyespor, bu başarısını ligde ilerleyen haftalarda da sürdürmeyi amaçlıyor.

Gençlerbirliği, kendisine ait statta konuk ettiği Alpin Pozantıspor engelini 5-1 gibi farklı skorla devirdi. Akkapıspor, kendisine ait Güney Yıldızı Stadı’nda ağırladığı Kürkçülerspor’u 4-3’lük skorla yenerek önemli bir üç puanı hanesine yazdırdı. Ligde bu mücadelenin ilerleyen haftalarda da devam etmesi bekleniyor. 

 

HAFTANIN TAKIMI:

Maliyespor

 

Bu yıl genç bir kadro ile mücadele eden Maliyespor, güçlü rakibi Yenibeygücü’nü 4-2’lık skorla devirdi. Bu yenilgi sonrasında Yenibeygücü ligdeki ilk yenilgisini aldı. Önemli bir 3 puanı hanesine yazdıran Maliyespor’un yönetimini, teknik kadrosunu ve futbolcularını tebrik ediyoruz.

 

HAFTANIN ANTRENÖRÜ:

Erkan Küçükaşçı (Seyhan Belediyespor)

 

Genç Antrenör Erkan Küçükaşçı, takımı Seyhan Belediyespor’u hedefe sürüklüyor. Ligde ilk 7 hafta sonunda 5 galibiyet, 2 beraberlik ve yenilgi yüzü görmeyen Mavi-Beyazlı ekip, zirvede olmanın keyfini yaşıyor. Antrenör Erkan Küçükaşçı’yı alkışlıyoruz…

 

HAFTANIN HAKEMİ:

Soner Aksoğan (Akkapıspor-Kürkçülerspor)

 

Genç futbol hakemi Soner Aksoğan, başarılı çizgisini dur-durak bilmeden devam ettiriyor. Güney Yıldızı Stadı’nda oynanan Akkapıspor-Kürkçülerspor maçında başarılı bir yönetim sergilemeye çalışan Aksoğan’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 

 

HAFTANIN FUTBOLCUSU:

Doğukan Doğan (Akkapıspor)

 

Akkapıspor’un etkili ismi Doğukan Doğan, Kürkçülerspor maçında attığı 3 golle adeta maça damgasını vurdu. Bu mücadelesiyle takımının galibiyetinde baş rolü üstlenen Doğukan Doğan’ı tebrik ediyoruz. Doğan, bu başarılı çizgisini ileriki haftalarda da devam ettirmeyi planlıyor. 

 

HAFTANIN KAREASI: Doğukan (Akkapı), İlyas (Baklalı), 

Sedat (Maliye), Tahsin (Gençlerbirliği)

 

HAFTANIN İLK 11’İ:

1) Uğur (Gençlerbirliği)

2)Ömer (Akkapıspor)

3) Nuri (Maliyespor)

4)Suat (Seyhan Belediyespor)

5) Sedat (Maliyespor)

6) Tahsin (Gençlerbirliği)

7) İlyas (Baklalıspor)

8)Doğukan Doğan (Akkapıspor)

9)Ufuk (Seyhan Belediyespor)

10) Ertunç (Baklalıspor)

11)Oktay (Gençlerbirliği)