• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 06:08
  WhatsApp
Yaylalı "Yeşiloba’da sorunları bitireceğim" ÖZEL HABER:ŞANSER İLTAŞ/ ZEYNEP ORDU- Genç ve başarılı muhtardan, mahallenin her kesimine eşit hizmet sözü

ADANA TOROS GAZETESİ

Mahallelerimiz hızla gelişiyor. Bu gelişme sorunları da beraberinde getiriyor. TOROS Gazetesi olarak, mahallelerin sorunlarını yetkililere yansıtmak amacıyla çalışmalar yapıyor. Mahallenin sorununu en iyi bilen kişi olarak Muhtarlarla konuşuyor, onlarla yetkililer arasında köprü olmaya çalışıyoruz.

YESİLOBA’DAYIZ

Bugün Yeşiloba Mahallesi Muhtarı Ali Yaylalı ile yaptığımız söyleşiyi yayınlayarak mahallenin sorunlarını kamuoyuna yansıtmaya çalışacağız. Ali Yaylalı ‘Yerel basın mahalle sorunlarına eğilmelidir’ diyerek Toros’a teşekkür etti.

 

SORUNLARI BİLİYORUM

Doğma büyüme Yeşiloba Mahallesi’nde İkamet ettiğini ifade eden Ali Yaylalı,”30 yıldır bu mahalledeyim. Mahallemin bütün sorun ve sıkıntılarını biliyorum. Devamlı gelişen, yeni binalar yapılan bir bölgeyiz. Mahallemizin çok fazla eksiği var bu eksiklikleri gidermek için muhtar oldum” dedi.

 

 

SPORCU MUHTAR

Mahalleye faydalı olacak işler yaptığını söyleyen Yaylalı, “15 yıldır okulda kantincilik yapmaktayım. Aynı zamanda Yeşiloba Spor Kulübü Başkanlığı  görevini yaptım ve aynı zamanda 7 yıldır Yeşiloba Yüzme Havuzu işletmeliği görevini üstlenmekteyim. Mahalleme faydalı işler yaptığıma inanıyorum. Mahalle sakinlerinin de benimle ilgili düşüncelerinin böyle olduğunu sanıyorum” şeklinde konuştu.

 

BABASI DA MUHTARDI

Babasının eski muhtar olduğunu ifade eden Yaylalı, “Rahmetli babam Efsane Muhtar Zülfikar Yaylalı, 2009 ve 2014 yılları arasında mahallemizin muhtarıydı. Babamdan dolayı muhtar olmakla ilgi hep bir hayalim vardı. 31 Mart Yerel Seçimlerinde 1094 seçmen olan mahallemde, 5275 oy olarak muhtar seçildim. Seçimi kazanınca  babamın mezarı başında ziyaret edip, kazandığım bu zaferi kendisine armağan ettim. Bana gösterilen teveccühe layık olmak için var gücümle çalışacağım” dedi.

 

SORUNUMUZ ÇOK

Mahallenin sorunlarına değinen Yaylalı, “Mahallemiz Adana’nın çok değişik kültürlere sahip insanlardan oluşan bir mahalledir. Seyhan İlçesi’nin en büyük mahallelerinden biri diyebiliriz. Mahallemizin parçalı bir şekilde yayılmış olması mahalle açısından düzenlenmesi biraz daha zorlaşmıştır. Mahallemizin güney kısmında bulunan halkımız yapılan hizmetlerden faydalanamamaktadır. Mahalle halkımın hepsi benim için eşittir. Ve herkes hizmetlerden eşit şekilde faydalanacaktır” diye konuştu.

 

ALTYAPI SIKINTILI

Yaylalı,”Mahallemizin temel sorunlarını halledemediğimizden daha büyük sorunlarını aşamıyoruz. Altyapı kanalizasyon gibi sorunlarının olması mahallemizin gelişmesine engel olmaktadır. Bu gibi ihtiyaçları olduğu için sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler daha geri planda kalıyor. İlk hedeflerimden biri altyapı sorununu çözüme kavuşturmak sonra ki yapacağım projelerden biri mahallemize sosyal, sportif ve kültürel faaliyetleri getirmek olacaktır. Daha güzel bir Yeşiloba Mahallesi için yol ve çevre düzenlemesi yapacağım. Mahallemizde düzenli bir parkın olmaması ailelerin ve çocuklarımızın güvenle, özgürce vakit geçiremiyorlar. En kısa zamanda ev kadınlarımız için sosyete pazarı ,Yeşiloba Köprü üstüne döner kavşak ve ışıklandırmayla birlikte dikiliye kadar bulvar yaptırmak için elimizden geleni yapacağız. Mahalle halkımın bu ihtiyaçlarını karşılamak için muhtar oldum” diye yapacaklarını anlattı.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Yaylalı söyleşimizi  “Genç ve dinamik bir muhtar olarak Yeşiloba Mahallesi’ne daha iyi daha temiz bir hizmet için yetkili kurum ve kuruluşlardan da başladığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmamalarını temenni ediyorum. Mahalle halkıma bir kez daha teşekkür ederim” diye tamamladı.

 


Yorumlar (1)