• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Mart 2019
  • 07:03
  WhatsApp
Yavrumun kokusu geliyor Şehit oğlunun tabutunu koklayan acılı anneni feryadı yürekleri yaktı...

Fırat Kalkanı Harekâtı'nda yaklaşık 1,5 ay önce kaybolan Adanalı Astsubay Muhammed Duran Keskin DEAŞ tarafından şehit edildi. Önce acı haber, ardından da şehidin naşı baba evine ulaştı. Eşi Gökçe Keskin, annesi Elife Keskin, kız kardeşi şehidin tabutuna sarılıp gözyaşı döktü.

 

ACI HABER GELDİ

TSK’nın tarafından Suriye'de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nda 29 Kasım 2016 Salı günü kaybolan Jandarma Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli Astsubay Muhammed Duran Keskin'in şehit düştüğü öğrenildi. Muhammed Duran Keskin'in şehadet haberi, Seyhan İlçesi Yeşiloba Mahallesi'nde oturan annesi Elif Keskin'e verildi. Acı haber karşısında yıkılan Elif Keskin'e hazırda bekletilen sağlık görevlileri müdahale etti.

 

HELALLİK ALINDI

Acı haberi alan Astsubay Muhammed Duran Keskin'in yakınları cenaze evine akın ederken, şehidin naşı sabah saatlerinde havayoluyla Adana'ya getirildi. Yakınları tarafından Adana Havaalanı'ndan alınan şehidin cenazesi, annesinin yaşadığı eve getirildi. Evde cenaze beklenirken görevli bir polis memuru Kuran-ı Kerim okuyup dua etti. Türk bayrakları ile donatılan sokakta bekleyen vatandaşlar, şehidi dualarla karşıladı.

 

TABUTA SARILDILAR

Şehit astsubay Muhammed Duran Keskin’in, kendisi gibi astsubay olan eşi Gökçe Keskin, annesi Elife Keskin, kız kardeşi ,yakınları Türk bayrağına sarılı tabutunu okşadı. Oğlunun bayrağa sarılı tabutunu koklayan acılı anne Elife Keskin, "Yavrumun kokusu geliyor" diye gözyaşı döktü. Meslektaşlarının kolları arasında cenaze aracının başına gelen şehidin eşi Astsubay Gökçe Keskin de metanetli görünmeye çalıştı.

 

GÖZYAŞI SEL OLDU
Baba evinde helallik alınmasının ardından şehit Keskin’in cenazesi tören için Sabanı Merkez Cami’ne getirildi. Şehit astsubay için düzenlenen törende şehidin, astsubay olan eşi Gökçe Keskin, metanetini korumaya çalışırken annesi Elife Keskin, kızı Sema Günbeyi'ne sarılarak gözyaşı döktü. Kılınan cenaze namazın ardından şehidin cenazesi top arabasına konulduğu sırada eşi Gökçe Keskin, tabutuna sarılıp öptü.

 

TOPRAĞA VERİLDİ

Törenin ardından şehidin cenazesi Kabasakal Mezarlığı'nda gözyaşları içinde toprağa verildi. Törene Vali Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, askeri yetkililer, vatandaşlar ve şehidin ailesi katıldı. Babası Şaban Keskin'i 4 yıl önce kaybeden ve bir yıl önce kendisi gibi astsubay olan Gökçe Keskin ile evlenen Muhammed Duran Keskin'in, ne zaman, nerede ve nasıl şehit düştüğü bilgisi ise açıklanmadı.

 

 


Yorumlar (1)