• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 17:07
 
Yarının havacıları eğitime hızlı başladı

Bölgemizin ilk havacılık lisesi olan Gökjet Havacılık Lisesi’nde Okul Aile Birliği, kaynaşma toplantısı düzenledi. Toplantıda öğrenciler, öğretmenler ve yöneticilerle tanıştı.

 

Şanser İLTAŞ - ÖZEL HABER

 

İLK LİSE

Çukurova’nın ilk havacılık lisesi olan Gökjet Havacılık Lisesi, havacılıkta yarının profesyonellerini yetiştirmeye devam ediyor. 2015 yılında faaliyete geçen okulun öğrencileri, yeni eğitim öğretim yılını başlaması dolayısıyla Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen kaynaşma toplantısıyla öğretmen ve okul yöneticileriyle bir araya geldi.

 

29 YILLIK TECRÜBE

İstanbul Büyükçekmece'de kurulduğu 2012 yılında Türkiye’nin de ilk havacılık lisesi ünvanına sahip olan Gökjet Havacılık Lisesi, Skyjet havacılık firması olarak havacılık sektöründe uçak bakım ile ilgili teknik alanlarda 29 yıllık tecrübeye dayanan birikimiyle sektörel ve teknik eğitim veriyor. Lise, güçlü donanımlı öğretmen kadrosu ile dikkat çekiyor.

 

İŞ İMKANI

Gökjet Havacılık Lisesi, firmanın bünyesinde yer alan Atatürk Havalimanı E kapısında yer alan 12 nolu hangar, Dalaman, Bodrum, Alanya, Adana ve Sabiha Gökçen Hava Limanları’ndaki hangarlarıyla Türkiye'de yeni iş imkanları oluşturarak uçak bakım organizasyonlarına öncülük eden bir firma olma özelliğini de taşıyor.

 

GÜÇLÜ KADRO

Öğrencilerle sohbet eden Okul Müdürü Süleyman Gök, yerli ve yabancı güçlü öğretmen kadrosuyla  tüm bölümlerde CEFR standartlarına göre ileri düzeyde mesleki İngilizce eğitimi verildiğini söyledi. İleri teknoloji ve donanım imkanlarıyla eğitimde öncü konumunda olduklarını anlatan Gök, “Havacılıkta yarının profesyonellerini yetiştiriyoruz” dedi.

 

“MÜKEMMELİ HEDEFLİYORUZ”

Türkiye’nin ve bölgenin ilk havacılık okulu olduklarını anımsatan Gök, “Sadece teoride değil pratikte de mükemmeli hedefliyoruz. Amacımız, her daim havacılık eğitim sektöründe çözüm, hizmet ve uzmanlıkları ile fark yaratan Avrupa ve uluslar arası standartlarda eğitim veren, Türkiye’de lider, uluslar arası pazarda söz sahibi olmaktır” diye konuştu.


Yorumlar (1)