• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 21:43
  WhatsApp
"Yargı bağımsızlığı sağlanmadan Hukuk Devleti olunamaz" Hukuki Mücadele Derneği ev sahipliğinde 2018 yılında meydana gelen yargı değişikliklerinin irdelenmesi ve bu konularda baro başkanlarının görüş ve düşüncelerini paylaştığı toplantı Ankara Ticaret Odası Meclis Toplantı Salon’unda gerçekleştirildi.

Toplantıya avukat, stajyer avukat ve yurttaşlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Hukuki Mücadele Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Oğuzhan Buhur yaptı.

Programda; Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Ankara Barosu Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, Aydın Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, İstanbul Baro Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu, Kayseri Baro Başkanı Av. Cavit Dursun ve Kırşehir Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu konuşmacı olarak görüş ve düşüncelerini dile getirdiler.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Türkiye’de hukuk devleti ilkesinin kurum ve kurallarıyla yerleşmesine, hukukçular arasında birlik ve mesleki dayanışmanın sağlanmasına ve hukukunun gelişmesine katkıda bulunan başta Hukuki Mücadele Derneği Başkanı Av. Oğuzhan Buhur’a ve yönetimine teşekkürlerini sundu.Hukuk eğitimi, hukuk alanındaki mesleklere giriş sistemi, hakim yardımcılığı, savunmanın güçlendirilmesi, Avukatlık mesleğinin sorunları, alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleri ile yargı ve adalet mekanizmasının sorunları, çözüm yolları ve avukatlık sınavıyla ilgili görüşlerini dile getirdi.

Ülkenin adalet sistemine ilişkin onarıcı hususlara dikkat çekti.
 

 


Yorumlar (1)