• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Ocak 2019
  • 20:41
 
Yapay çiçeğin Adana’daki merkezi EMRECAN ÇİÇEKÇİLİK

ÖZEL HABER:Serdar Akın 

Alidede işmerkezinde 13 yıldır faaliyette bulunan ve ithalatçı firma Emrecan Çiçekçilik  Sahibi Ekrem Dalkıran “Uzakdoğudan ithal ettiğimiz yapay çiçekleri toptan Türkiye genelinde birçok firmaya satıyoruz. Genelde sattığımız ürünler her altı ay bir değişerek yeni ürün modellerimizin gelmesiyle piyasaya gönderiyoruz.İlk önceleri yapay çiçek satan firma yok denecek kadar azdı ve canlı çiçeklerin pahalı olmasından dolayı piyasa bize doğru yöneldi.Bundan sonra yapay çiçekler ile çok güzel tanzimler yapılarak işyerleri bundan satın almaya başladılar.Yapay ağaç dahi alarak kafeteryalar bahçelerini süslemeye başladı.Evimizin ve işyerimizin her yerine bizim getirdiğimiz yapay çiçekler ile birçok kaliteli işler çıkmaya başladı.Parakende çiçek satan firmalarda bu işten para kazanmaya başladılar.Çünkü satılan yapay çiçeklerimiz sudan ucuz olduğu için herkesin kesesine göre çiçek bulunmaktadır.En çok sattığımız çiçekler arasında gelin başı gelmektedir.Bunun yanısıra seramiklerimiz ve orjinal cam vazolarımız bu tanzimlerde olmazsa olmazlarımızdır”dedi.

DALKIRAN’IN  ÇİÇEKLER İÇİN TAVSİYESİ

Evinizi süsleyen yapay çiçeklerin daha temiz görünmesini ve canlı durmasını istiyorsanız bazı tavsiyelerde bulunan Dalkıran “İlk önce çiçeklerin tozlarını alın. Bu işlemi püsküllü bir toz alma fırçasıyla yapabilirsiniz. Bunun dışında toz alma işlemini mutlaka balkonda yapma lısınız. Bu sayede tozların evin içinde dağılmasını engellersiniz. Çiçekleri temizlemek için elektrik süpürgesi de kullanabilirsiniz. Çiçeğin parçalarının elektrik süpürgesinin içine kaçamaması için ince bir  kadın çorabını elektrik süpürgesinin başına geçirin. Bu şekilde tozları kolaylıkla alabilirsiniz.Eğer çiçekleriniz yıkamaya uygun ise suyun altına tutarak yıkayabilirsiniz. Çiçeklerinizi yıkadıktan sonra ters bir şekilde gölgede kurumaya bırakın.Evinizde bulunan süs çiçekleri yıkamaya uygun değilse nemli bir bez yardımı ile yapraklarını ve saplarını silebileceğini”vurguladı.

Tanzim edilmiş çiçeklerin yanısıra birçok çeşit ürünü satan ve yurt dışı firmaların güvenini kazanmış Emrecen Çiçekçilik yeniliklere her zaman açık olduklarını ve şu anda yeni gelen bir ürünümüz var ve müşterilerinden oldukça sipariş aldıklarını ifade ediyorlar.Bu yeni ürün mevlud tespihi ve bunlarla birlikte yan ürünlerinin mevcut olduğunu ve evinizde okutacağınız mevlitte dağıtabilmeniz için çeşitli ürünlerin olduğunu belirttiler.

Emrecan çiçekçilik firmasında tüm çalışmaların planlı olduğunu ve bir aile şirketi olduğunu belirten Ekrem Dalkıran “Teknolojiye ayak uydurmak zorundayız,yeniliklere açık olmak gerekir ki müşterilerimizin memnuniyeti artsın.Uzakdoğudan ithal ettiğimiz çiçeklerin ve ürünlerimiz arasında o kadar çeşit varki günlerce baksanız bitiremezsiniz.Firma olarak biz ürünleri hangi bölgelere nasıl satarız,nelere ihtiyaç var önceden yaptığımız çalışmalardan sonra getiriyoruz.Ondan sonraki işimiz ise yeni ürünler arasında tercih yaparak satın alıyor ve parekende esnafına gönderiyoruz.Bizim yapay çiçeklerimizi en çok kuaförler,mağazalar,düğün salonlarının yanısıra büyük AVM’lerde kullanıldığını gördüklerini “ifade etti.


Yorumlar (1)