• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Mart 2019
  • 07:02
  WhatsApp
Yan bakma cinayeti zanlısı tutuklandı Halil BİLEK

adana toros gazetesi

 

 

 

 

Adana’da İsmet İnönü Endüstri Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri Bölümü 11’inci sınıf öğrencisi Azad Çiçek (17), ‘Yan bakma’ yüzünden çıkan kavgada 20 yaşındaki İbrahim D. tarafından boynundan bıçaklanarak öldürüldü. Olaydan sonra kaçan cinayet zanlısı cinayet masası ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı. Zanlı İbrahim D., hakkındaki soruşturmanın tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Aynı mahallede oturan lise öğrencisi Azad Çiçek ile İbrahim D. (20) yan bakma meselesi yüzünden bir süre önce kavga etti. Gençler her karşılaştıkları yerde bu tartışmalarını sürdürdü.  İddiaya göre İbrahim D., bu husumete son vermek amacıyla 9 Ocak günü yanına arkadaşlarını alıp Azad Çiçek ile konuşmaya gitti. Ancak konuşma sırasında başlayan tartışma kavgaya dönüşünce İbrahim D. yanında getirdiği bıçağı çıkartıp Azad Çiçek'i bıçakladı.

Kanlar içinde kalan talihsiz lise öğrencisi önce yakında bulunan özel bir tıp merkezine daha sonra hastaneye kaldırıldı, ancak kurtarılamadı. Polis olaydan sonra kaçan katil zanlısını suç aleti bıçakla yakaladı. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Demirel tutuklanırken, Azat Çiçek’in cenazesi ise babası Aydın Çiçek ve yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan alınıp Küçükoba Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

 


Yorumlar (1)