• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 24 Nisan 2019
  • 04:14
  WhatsApp
Vaillant, Adana’da oyunu yeniden başlattı

(Haber Merkezi)- Adana Bölgesi satışlarında yüzde 53’lük artışa imza atan Vaillant Türkiye,  Adana Bölgesine bağlı Yetkili Satıcıları ile bir araya geldi. Yüksek verimli ve yenilenebilir ürünleriyle sektörde fark yaratmayı sürdüren Vaillant Türkiye,  Adana Bölgesine bağlı olan Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzincan, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van’dan katılan 40 yetkili satıcısıyla Sheraton Grand Adana’da bir araya geldi. “limitSİZsiniz” temasıyla gerçekleşen toplantıya, Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin konuşmacı olarak katıldı. Katılımcılarlarla 2018 yılının ilk 7 ay değerlendirilmesi yapılarak, satış hedefleri, ekonomi gündemi, yenilikçi ürünler, pazarlama stratejilerinden bahsedildi.

 Toplantıda  konuşan Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, Vaillant Adana Bölgesi yetkili satıcılarına “Oyunu yeniden başlattık, vitesi büyüttük. Şimdi limitSİZsiniz” dedi. Vaillant Türkiye’nin 2020’de iş hacmini 2’ye katlama hedefine dikkat çeken Kayaoğlu “Satış hedeflerimiz büyüyor. 2020’ye kadar planladığımız yüzde 100 büyüme hedefimize doğru, kararlı adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

 Vaillant Türkiye olarak 2017’de rekorlara imza attıklarını vurgulayan Kayaoğlu, “Başarımızın sırrı değişen konjonktüre ayak uydurabilmemiz. Yüksek verimli ve yenilenebilir ürünlerimizle sektörde fark yaratmayı başardık.  İlk 7 ayda elde ettiğimiz rakamlar da bunu ispatlar nitelikte. TL fiyat politikamız, yürürlüğe giren ErP regülasyonu ilk 7 aydaki büyümenin en önemli itici güçlerinden. Bu gelişmelere paralel olarak Adana bölgesindeki satış rakamlarımız da sürekli büyüyor. İlk 7 ayda Adana bölge satışlarımızda yüzde 53 oranında artış kaydettik. Yoğuşmalı kombide %65, klimada % 90, radyatörde %56 ve ısı pompasında % 119 oranında önemli artışlara imza attık” ifadelerini kullandı. Adana bölgesinin 2017 yılında kendi rekorunu kırdığını belirten Kayaoğlu 2018 yılında da aynı ivmeyle büyümenin devam ettiğini söyledi. Kayaoğlu Doğalgaz kullanımının yeni başladığı şehirlerin yanı sıra Vaillant’ın genişleyen ürün gamı, müşteri deneyimini ön planda tutan iş ortakları ve yatırımlara hız kesmeden devam eden pazarlama anlayışları sayesinde iş hacmini ikiye katlama hedefine emin adımlarla ilerlediklerini vurguladı.

 ‘En büyük önceliğimiz müşteri’

Vaillant’ın ürün ve hizmetin yanı sıra deneyim satan bir marka olduğunu belirten Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin ise Vaillant’ın müşteri memnuniyeti odaklı stratejisine değindi. Bumin, “Vaillant Türkiye olarak en büyük önceliğimiz müşteri memnuniyeti. Müşteri memnuniyeti 144 yıldır firmamızın tüm operasyonlarının kalbinde yatan bir unsur. Kullanıcıların problemine ve ihtiyacına odaklanan marka anlayışımızı 26 yıldır sürüdürüyor aynı vizyon ve felsefe ile Türkiye’deki operasyonlarımızı yürütüyoruz. Ürün ve hizmetlerimizin özelliklerinden ziyade önceliğimizi ürünlerimizin faydalarını aktarmaya veriyoruz. Müşterimizle her etkileşimde fayda ve değer yaratmaya odaklanıyoruz. Yaptığımız araştırmalar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Müşteri memnuniyeti oranımız son yapılan araştırmada yüzde 85.9 olarak hesaplandı. Yaygın bayi ağımızla ürün ve hizmetlerimizin en uygun koşullarda sergilenmesini ve en doğru argümanlar ile müşterilere anlatılmasını sağlıyoruz. Satın alma sürecinin ardından müşterimizle etkileşimimiz devam ediyor. Bu şekilde sektörde fark yaratıyoruz” dedi.

 


Yorumlar (1)