• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 04:20
  WhatsApp
Uyuşturucuya 16 tutuklama

Körfez ülkelerime kargo ile uyuşturucu hap sevkiyatı yaptığı iddia edilen uyuşturucu çetesinin 16 üyesi tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

Halil BİLEK

 

8 İLDE OPERAYON

Uyuşturucu hap ticaretine yapıldığı yöndeki ihbarın ardından harekete geçen Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan aldığı izinle şüphelileri teknik ve fiziki olarak takibe aldı.  Gerekli delillerin elde edilmesinin ardından 19 Ekim’de Adana merkezli olarak Gaziantep, Kilis, Mersin, Hatay, Kocaeli, Şanlıurfa ve İstanbul'da eş zamanlı bir operasyon gerçekleştirildi.

 

23 KİŞİ YAKALANDI

Aralarında bir engellinin de bulunduğu 23 kişi yakalanarak gözaltına alınırken oprasyon aşamasına gelene kadar gerçekleştirilen 4 ayrı baskında piyasa değeri yaklaşık 22 milyon lira olan toplam 1 milyon 459 bin 560 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Bunun yanı sıra şüphelilere yönelik yapılan operasyon sırasında Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde ikamet eden şüpheli M.Ö.'nün ikametinde yapılan aramada 70 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.

18’SI TUTUKLANDI

Zanlıların, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, İran, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Umman'a captagon adı verilen uyuşturucu hap sevkiyatı yaptığı tespit edildi. Yurtdışından imal edilerek Türkiye’ye getirilen hapları boru, piston, klima ünitesi içinde körfez ülkelerine gönderdiği ortaya çıktı. Zanlılar, emniyetteki tahkikatın tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılardan 16'sı tutuklanırken 7'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


Yorumlar (1)