• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Ocak 2019
  • 19:58
 
ÜNÜVAR: “Kritik seçim öncesi Çok çalışacağız ve başaracağız”

ÜNÜVAR: “Kritik seçim öncesi Çok çalışacağız ve başaracağız”

 

(Haber Merkezi)- TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, millete hizmet etmek için yola çıkan AK Parti’nin, önüne çıkarılan bütün engelleri bir bir aşıp bugünlere geldiğini belirterek, “Kritik seçim öncesi çok çalışacağız ve başaracağız. Daha büyük hedeflere ulaşmış Türkiye’yi hep birlikte göreceğiz” dedi.

Ünüvar, AK Parti Adana İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, AK Parti’nin bugün en fazla üyeye sahip, dünyanın en büyük siyasi partisi olduğunu ifade etti. AK Parti’nin bir diğer önemli özelliğinin, siyasete gençlik kollarında başlayıp, bugün dünyanın en önemli ülkelerinden birisi olan Türkiye’nin lideri, başkomutanı olmuş Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulmuş olması olduğunu vurgulayan Ünüvar, “Dolayısıyla ‘AK Parti’ demek, ‘gençlik’ demek. AK Parti gençlik hareketi ile başlamış, gençleri hep önemsemiş bir parti” diye konuştu.

“GENÇLER HER YERDE”

Gençlerin bugün her yerde olduğunu belirten Ünüvar, “Sadece bu salonda değil; sahada onlar var, mitingde onlar var, seçimde onlar ar, sokakta onlar var. Bir bayrağı dikmek için direklere onlar çıkıyorlar. Onlar bizim ulaşamadığımız her yere ulaşıyorlar. Onların sesi gür çıkıyor, çünkü onlar bu vatanı çok seviyorlar. Bu vatan da onları çok seviyor. 15 Temmuz’da gençler vardı. O gece Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Haydi vatandaşımı sokağa bekliyorum’ dediği zaman ilk onlar koştular. Kan verdiler, can verdiler, şehadet şerbetini içtiler. Onun için biz gençleri çok seviyoruz, gençler de bu ülkeyi çok seviyor” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ ENGELLERİ BİR BİR AŞTI”

16 yıldır iktidarda olan AK Parti için bu dönemin hiçbir zaman güllük gülistanlık olmadığını vurgulayan Ünüvar, şöyle devam etti:

“AK Parti sürekli yokuşlarda koştu. Hizmet etmek için, bu ülkeyi, bu bayrağı daha yukarılara taşımak için çok gayret etti, çok çalıştı ama önüne çok engel çıktı. AK Parti ‘yapamazsın’ dediler yaptı, önüne konulan bütün engelleri bir bir aştı. Bunu niye yaptı? Bunu yanında, arkasında halk olduğu için yaptı. Halk yanımızda olduğu için AK Parti’ye yönelik hiçbir hareket başarılı olamadı. Bundan sonra da başaramayacaklar. Çünkü arkamızda bugünümüzün ve geleceğimizin teminatı gençler var.”

 


Yorumlar (1)