• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mayıs 2019
  • 19:49
  WhatsApp
Ünüvar, Azerbaycanlı gazileri konuk etti

Ünüvar, Azerbaycanlı gazileri konuk etti

 

(Haber Merkezi)- Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Türkiye ile Azerbaycan’ın etrafında olup biten olaylara bakıldığında, dost ve kardeş iki ülkenin kaderlerinin de adeta birbirinin kopyası olduğunun görüleceğini belirterek, “Bizleri muhasara altına almak isteyen güçler var ama ne Türkiye’yi ne de Azerbaycan’ı muhasara altına almayı başaramadılar; çünkü millet sağlam, maya sağlam, liderler sağlam” dedi.

Ünüvar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Emekli Subaylar Derneğinin misafiri olarak Türkiye’ye gelen Azerbaycan Emekli Subaylar ve Gaziler Derneği üyelerini TBMM’de ağırladı.

 “BİR VE BERABER OLURSAK YENEMEYECEĞİMİZ GÜÇ YOK”

Türkiye’nin 15 Temmuz hain darbe girişimi gibi çok önemli bir hadise yaşadığını anımsatan Ünüvar, şöyle devam etti:

“15 Temmuz bize ülkelerin korunmasının sadece askere bağlı olmadığını gösterdi. Tabii ki onlar koruyacaklar; ellerinde silah var, teçhizat var, donanımlılar, bu konuda kendilerini yetiştirmişler ama aralarında ayrık otlar olmayacak. Burada vatandaşın da yapabileceği şeyler olduğunu gördük. Vatandaş ‘Dur bakalım’ dediği zaman hainler çok kolay hareket edemiyorlar. Hırsızların en çok korktuğu şey karşısında bağıran bir insandır. Bağırıldığı zaman hırsız kaçar. Darbe de en büyük hırsızlıktır. Darbe milletin verdiği iktidarı çalmaktır. Darbecilere karşı millet olarak sesimizi her zaman gür çıkarmamız lazım. O yüzden askerimiz güçlü olacak, savunma sanayimiz güçlü olacak, İHA’larımız, SİHA’larımız, tanklarımız, tüfeklerimiz olacak ama bilimde, teknolojide, sanayide, eğitimde, sağlıkta, her alanda çok güçlü olacağız. Güçlü olursak, bir ve beraber olursak yenemeyeceğimiz güç yok.”


Yorumlar (1)