• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 04:55
  WhatsApp
Umut Dayanışma Engelliler Derneği iftar yemeği verdi ÖZEL HABER: SERDAR AKIN

ADANA TOROS GAZETESİ

 

 

Her yıl Engelliler Haftası’nda geleneksel yemek düzenleyen Umut Dayanışma Engelliler Derneği, Ramazan dolayısıyla bu yıl iftar yemeği düzenledi. Komshu Restaurant’ta gerçekleştirilen iftar yemeğine çok sayıda üye ve davetli katıldı.

Umut Dayanışma Engelliler Derneği Başkanı Sevim Eyrisakal ve yönetim kurulu üyeleri, iftar yemeğinde davetlilerle tek tek ilgilendi. Dernek üyeleriyle bir arada olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu anlatan Eyrisakal, “2011 yılında kurulan Umut Dayanışma Engelliler Derneğimizin her yıl geleneksel olarak Mayıs ayında Engelliler Haftası’nda yemek düzenliyoruz. Yılda bir kez yaptığımız dayanışma yemeğimizde üyelerimizle beraber olmanın, kaynaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün iftarımızı birlikte açtık. Uzun zamandır görüşmeyen üyelerimiz bir araya geldi, sohbetler edildi. Derneğimiz kimseden yardım almadan kendi ayaklarının üstünde durmaya çalışıyoruz. Sadece ihtiyacımız olan dernek binası. Şu anda dernek binası olarak kullandığımız yer mülkümüz değil. Tekerlekli sandalye kullandığımız için gidiş gelişlerimiz zor oluyor. Yetkililerden bu sorunumuza çözüm bulmalarını istiyoruz. Üyelerimizin çoğu mağdur durumdadır. Dernek üyelerimizin çoğu Yüreğir’de oturmasına karşın dernek binamız Seyhan’da. Üyelerimiz gerçekten çok büyük zorluk çekiyor. Yetkililerden bu sorunumuzu çözüme kavuşturmasını bekliyoruz” dedi.

Adana Valiliği Dernekler Masası Müdürü Recep Kurtoğlu ise, “Öncelikle bugün burada toplanmamıza neden olan Umut Dayanışma Engelliler Derneği Başkanı ve yönetimine teşekkür ediyor, Engelliler haftanızı kutluyorum. Bizler sizin yaşantımızda kimseye engel olmama adına elimizden gelen tüm yardımları yapmaya çalışıyoruz. Dernekler masası olarak kamu yararına çalışan derneklerimizin her zaman yanında olduğumuzdan onların sorunları çözmek ve gereken yardımı yapma adına ciddi çalışan derneklerimizi yakından takip ediyoruz. Sizlerin zor şartlar altında yapmış olduğunuz çalışmalarınızdan dolayı da tebrik ediyorum” diye konuştu.

Gecenin sonunda ihtiyaç sahibi engelli üyelere tekerlekli sandalye ile koltuk değneği verildi. İftar yemeğine Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Seyhan Belediye Meclis üyeleri Nilüfer Korkmaz, M.Filiz Bahadırlı, Türkan Pehlivan, Süleyman Sözütek, Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Ballıoğlu da katıldı.


Yorumlar (1)