• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:50
  WhatsApp
Uludağ’dan tarıma destek

ADANA TOROS GAZETESİ

(HABER MERKEZİ) - Sarıçam Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3. Etap için gerçekleşen ”Yüksek Verimlilik ile Doğru Budama ve Aşılama Kursu”nu başarı ile tamamlayanlara sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Başkan Bilal Uludağ, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan kursa ilginin fazla olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Bilinçli bir şekilde budama yapılması verimi artıracaktır. Emeği geçenleri ve katılan kursiyerleri kutluyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Bilal Uludağ, ilçelerindeki tarım potansiyeli nedeniyle böyle bir kursa ihtiyaç olduğunu belirterek, “Bu verimli topraklar, ülkemizin ekonomisi için önemlidir. Biz de belediye olarak topraklarımızı en etkin ve verimli halde nasıl kullanabileceğimize ve vatandaşlarımıza ne tür istihdam alanları açabileceğimize dair projeler geliştirdik ve devam ediyoruz. Sarıçamlı hemşerilerimizin yoğun talepleri bizi son derece mutlu etti. Eğitimleri boyunca temel ve uygulamalı dersleri eksiksiz takip eden tüm kursiyerlerimize, yoğun programları içerisinde eğitimlerimizi sürdüren akademisyenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Eğitimlerini başarıyla tamamlayarak Sertifika almaya hak kazananlara ise belgeleri Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  İlçe Milli Eğitim Müdürü, Halk Eğitim Merkezi Müdürü, Sarıçam İlçe Tarım Müdürü, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğretim görevlileri, daire müdürleri tarafından verildi.


Yorumlar (1)