• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 18:47
 
'Ülkemiz için mücadelemiz devam edecek'

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde CHP Çukurova İlçe Örgütü olarak tüm güçleri ile çalıştıklarını ifade eden CHP Çukurova İlçe Başkanı Zihneti Emre, 'Milletvekili aday adaylarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, partililerimize ve emek veren herkese teşekkür ediyoruz.'dedi.

YOĞUN VE ÖZVERİ İLE ÇALIŞTIK

Gazetemizi ziyaret eden CHP Çukurova İlçe Başkanı Zihneti Emre yazı işleri ekibimizle görüştü, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimini değerlendirdi. Seçim sonuçlarının umdukları gibi olmasa da partisinin iktidarı ve ülkemizin geleceği için mücadele etmeye devam edeceklerini belirten Emre, 'Seçim sürecinde çok yoğun ve özverili bir şekilde çalıştık. Çukurova ilçemizde 736 sandığımız bulunmasına rağmen 2152 partilimize sandık güvenliği eğitimi verdik. Artık aldığımız sonuçlara göre değerlendirmeler yapmalı, yerel seçimler için çalışmalarımıza başlamalıyız.'dedi.

SÜRE KISA İDİ

Halkın siyasi partilerden şikayetinin seçimden seçime vatandaşa gidilmesi olduğunu ifade eden Zihneti Emre, 'Hedefimizde şimdi yerel seçimler var. CHP'li ilçe belediyelerinin sayısını artırmak  ve Büyükşehir Belediyesi'ni CHP'li yapmak için şimdiden halka gitmemiz gerekiyor. 24 Haziran seçimlerinde Çukurova İlçemizde gidilmedik mahalle ve köy bırakmadık. Milletvekili adaylarımız, kadın ve gençlik kollarımız ve partililerimiz her gün bir kaç bölgede seçim çalışmasını yürüttü. Süre kısa idi, bu ziyaretlerimiz bir kaç kez yapılmış olsa idi, daha farklı bir sonuç alabilirdik.'diye konuştu.

PARTİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Siyasette başarılı olmak için halka dokunmak, birebir görüşmek gerektiğini söyleyen Emre, 'Çukurova İlçe olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldığımız oy oranı 52,5, Milletvekilliği seçimlerinde aldığımız oy oranı ise 38,26'dır.Millet İttifakı'nın yani 4 siyasi partinin toplam oy oranı ise 56,73'tür. Yerel seçimlerde Çukurova'da bu oy oranımızın daha da artacağından eminiz.Yapacağımız tek şey önce komşularımızdan başlayarak herkese partimizi anlatmak.Sonra da partimize sahip çıkarak oylarımızın diğer siyasi partilere kaymasını önlemek.'dedi.

EL ELE KOL KOLA OLACAĞIZ

Hak, hukuk, adalet ve demokrasi mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini ifade eden CHP Çukurova İlçe Başkanı Zihneti Emre, '24 Haziran seçimlerinde ülke nüfusunun da yaklaşık yarısının mevcut yönetim şeklinden memnun olmadığını gördük.Çukurova ve Adana genelindeki oy oranları da bundan farklı değil.Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden mücadelemize devam edip, partimizin önce yerelde, sonra da genel de iktidar olması için çalışmaya devam edeceğiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce de gereken mücadeleyi vermiştir. Biz de yerel seçimlerde Adana'da başarılı olmak için el ele, kol kola mücadelemizi sürdüreceğiz.'diye belirtti.

 

 


Yorumlar (1)