• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 16:53
 
‘Üç hilalli bayrağı Çukurova’nın kalbine dikeceğiz’

Özel Haber: Halil BİLEK/Serdar AKIN

Eski Çukurova Belediye Başkan Adayı MHP’li Ali Uğur Akbaş,  bu dönem Çukurova’da başarılı olacaklarını iddia etti

“PROJELERLE GELİYORUZ”

2014 yerel seçimlerinde MHP’nin Çukurova Belediye Başkan Adayı olan ve büyük bir oy toplayan Ali Uğur Akbaş, 31 Mart 2019 seçimlerinden iddialı. Üç hilalli bayrağı Çukurova’nın kalbine dikeceklerini söyleyen Akbaş, “Ali Uğur Akbaş demek, Çukurova demek. Bir Çukurovalı olarak Çukurova'yı da Çukurovalı’yı da çok yakından tanıyan bir insanım.  Çok büyük projelerimizle geliyoruz. Çukurova’yı Türkiye'nin göz bebeği haline getireceğiz” dedi.

KAYIP YILLAR

Çukurova’da hayata geçirmek istedikleri birçok projeleri olduğunu belirten Akbaş, “2014 yılında gerçek projeleri olan ve bu projeleri hayata geçirmeye hazır tek aday bendim.  Her aday benim projelerim üzerinden yürümeye kalktı ama hiçbiri de başarılı olamadı. Vaat edilen projelerin hiçbiri de gerçekleşmedi. 2014-2019 arasını Çukurova için büyük bir kayıp olarak görüyoruz. Biz yönetime geldiğimizde Çukurova'nın bu kaybını telafi edeceğiz” diye konuştu.

“ÇUKUROVA MHP’NİN HAKKI”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İstanbul’da aday göstermeyeceğiz” şeklindeki açıklamasını değerlendiren Akbaş, “Genel Başkanımız İstanbul'da aday gösterilmeyeceğini açıklayarak güzel bir süreci başlatmış oldu. Tabii temenni ediyorum ki ittifak yapacağımız partiler bizlerin güçlü olduğu bölgelerde aday göstermeyip bizim adayımızı destekleyeceklerdir.  Biz 2014 yılında Çukurova’da AK Parti’nin çok üstünde oy aldık. Bu nedenle Çukurova MHP'nin hakkıdır” şeklinde konuştu.

“SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

İttifak olsa da olmasa da Çukurova’daki seçimi kazanacaklarını söyleyen Akbaş, şöyle konuştu; “Çukurova hizmet almak istiyorsa Milliyetçi Hareket Partisi'nin kesinlikle Çukurova Belediyesi’ni alması gerekiyor.  İttifak olsa da olmasa da ben bütün Çukurova'nın, CHP'li kardeşlerimin de AK Parti'li kardeşlerimin de tüm partili kardeşlerimin oylarına talibim. Seçileceğime inanıyorum. Seçildikten sonra parti kimliğimiz kalmaz. Çukurova halkının belediye başkanlığını yaparım. Bana oy verenin de vermeyenin de başkanıyım. Herkese eşit mesafede yaklaşırım herkese eşit muamele yaparım elimden gelen tüm hizmeti ortaya koyarım.”

BİRLİK ZAMANI

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile aralarında yaşanan kırgınlığın sona erdiğini anımsatan Akbaş, “Bizim liderimiz kimi işaret ettiyse biz ona uyarız. Liderimiz Devlet Bahçeli'nin söyledikleri bizim için her zaman geçerlidir. Liderimizin sevdiği bir insanı biz de severiz. Hüseyin başkanımızla aramızda bir dostluk kırgınlığımız vardı.  Bir açılış esnasında arkadaşlarımızın vesilesiyle bu kırgınlığı ortadan kaldırdık. Buna vesile olan arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Seçim sathına girildi. Partimiz için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Artık kırgınlıkları ortadan kaldıracağız. Bugünden sonra birlik ve beraberlik günüdür. Bundan sonra hep biriz, hep beraberiz” diye konuştu.

KUTU

TELEFERİK PROJESİ

Göreve hazır olduğunu vurgulayan Akbaş, “2014 yılında açıkladığımız projeleri bu dönemde hayata geçireceğiz. Biz hem ulaşım hem de turizm amaçlı olarak Kabasakal ve Balcalı arasında gölün kenarından teleferik projemizi hayata geçireceğiz. Kurttepe’de, Karslılar’da Güzelyalı'da duraklar olacak. Bu duraklarda da alışveriş dükkanları yer alacak. Bu projemiz için her şey hazır. Yap işlet devret modeli olduğu için belediyenin kasasına fazla dokunmadan halkımıza bu güzel hizmeti sunacağız.  Bu projeye bağlı olarak göl kenarını turizme açacağız.  Bu proje sadece Adana için değil Adana çevresindeki tüm vilayetlerdeki insanlar içinde bir çekim merkezi olacak.  Oraya butik oteller yapılır, yürüyüş parkurları yapılır. Kafelerin alışveriş merkezlerinin olduğu turistik bir merkez haline gelir. Bu proje sadece Çukurova’yı değil Adana’yı kalkındıracak bir projedir. Çukurova’da yöresel ürünlerle ilgili hiç birlikte festival yapılmadı. Biz Çukurova'yı festival ilçesi haline getireceğiz. Her hizmeti Çukurovalının ayağına getireceğiz. Bunların hepsinin projesi hazır. Gelir gelmez de hemen tüm projelerimizi hayata geçireceğiz.” dedi.

 

 

 


Yorumlar (1)