• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Mart 2019
  • 07:16
  WhatsApp
'Türkiye'nin en genç belediye başkanı olacağım'

Cumhuriyet Halk Partisi Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı Kadir Aydar:

ÖZEL HABER: ALİ BOZ- İNCİ YILMAZTÜRK

Yaklaşan yerel seçimler öncesi tüm siyasi partilerde olduğu gibi CHP’de de belediye başkan adayı olma yarışı hızlanıyor. Ceyhan Belediye Başkanlığı'na talip  olan Kadir Aydar’ın önceliği vatandaş. Belediye hizmetlerinin vatandaşa yeterince getirilmediğine dikkat çeken Aydar,” Belediyenin hizmetleri bellidir. En önemli olan vatandaşın yanında olmak ve vatandaşın sıkıntılarına çare bulmaktır. Belediye Başkanı vatandaş odaklı olmalıdır. CHP olarak seçimi kazanacağız ve Ceyhan’ı sosyal belediyecilikle tanıştıracağız.”dedi.

SOSYAL DEMOKRATLARIN KALESİ OLACAK

CHP olarak 1994 yılından bu yana Ceyhan’a sosyal demokrat bir belediye başkanının gelmediğine dikkat çeken CHP Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı Kadir Aydar, şunları söyledi: “ Bu seçimde Ceyhan yeniden sosyal demokratların kalesi olacaktır. 1994 yılından bu yana Ceyhan sağcılar tarafından yönetiliyor. Yani o yıldan bu yana CHP iktidarda değil, bizim amacımız bunu yıkarak Ceyhan’ı yeniden CHP’nin belediyesi yapacağız. Ceyhan’da hizmet yok. Belediye Başkanları Ceyhan’a hizmet veremedi. Bu durum karşısında Ceyhanlı hizmete susamış ve bizde sosyal belediyecilik anlayışımızla Ceyhan’ı yaşanabilir bir metropol ilçe yapacağız.”

CEYHAN’IN SORUNLARINI BİLİYORUM

Aydar, doğma büyüme Ceyhanlı olduğunu ve Ceyhan’ın tüm sorunlarını yakından bildiğine dikkat çekerek, ' Ceyhanlı olmaktan her zaman gurur duydum. 1994 yılından bu yana CHP Belediye Başkanlığından yok. Yani CHP iktidarda yok. 1994 yılında ben 11 yaşındaydım. Yani 19 yıldır iktidarda yokuz. Çocukluğumdan bu yana özlemle bekledik. Zaten çocukluğumuz, gençliğimiz Ceyhan sokaklarında geçti ve burada büyüdük. Yani çocukluğumuza ve gençliğimize sosyal, kültürel anlamda hiçbir katkısı yok. Biz gezmeye Adana’ya gideriz. Hafta sonları Adana’ya gelinir ve orada gezilir. Yemek yemeğe Adana’ya gidilir.Burada Ceyhan’da sosyal ve kültürel alanda yapılacak hiçbir şey yok. İnsanların mutlu olacağı bir şehir, yani Ceyhan kenti istiyorum. Buna inanıyorum Ceyhan’ın nüfusu 160 bin ve bu insanların %90’nına  sorsan mutsuzdur.Bu arada bende mutsuzum. Ortada giden ters bir şeyler var. Şu anda Ceyhan’ın yolları köstebek gibi ve parke yollar delik deşik bunların üzerinden araçlar geçiyor. Belediye başkanı geliyor tamir etmeye çalışıyor. Fakat hiçbir şey yok. Ceyhan’ı CHP’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştıracağız ve Ceyhanlılar rahat, huzurlu bir yaşam sürdürecek. Biz halkımıza güveniyoruz. Bizler halkın arasından gelen ve halkın isteklerini bilen kişileriz. Ceyhan CHP belediyeciliği ile yeniden şaha kalkacaktır.”diye konuştu.

CEYHAN YENİDEN YEŞİLLE TANIŞACAK

Ceyhan’da gençlerin gideceği yeşil alanların, sosyal alanların olmadığını belirten Kadir Aydar” Ceyhan için bir çok projemiz bulunmakta. Projelerimizden bir tanesi konser alanın olduğu yer. O yeri eski Belediye Başkanı imara açtı. Orası Ceyhan’ın hava alacak tek yeriydi. Bunlar Ceyhan’ın akciğerini sattılar. Biz geldiğimizde tekrar istimlak edeceğiz. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu konuda 3 kişiyi karşıma alırım fakat 150 bin kişiyi arkama alırım. Bu yer Ceyhan’da konser alanı olarak geçiyor. Biz konser alanını ağaçlandırarak insanların oturmalarını, nefes almalarını sağlayacağız.”dedi.

CEYHAN’DA HALKIMIZLA BÜTÜNLEŞECEĞİZ

CHP Ceyhan Belediye Başkan aday adayı Kadir Aydar, açıklamalarına şöyle devam etti.” Belediye Başkanlığına aday gösterilir, seçimi kazandığım zaman ilk yapacağım iş Ceyhan’ın yolları olacak. Bu konuda çok iddialıyım ve bir yıl içinde tüm yolları asfaltlarım. İkinci seneye bırakmam. İkinci projem sosyal proje olacaktır. İnsanlar işten çıkıyor eve gidiyor, evden işe gidiyor. Çünkü gidecek bir yer yok. Hiç kimse mutlu değil. İnsanlar yaşadıkları şehirde mutlu değiller. Öncelikle yaşadıkları şehrin sosyal ve kültürel alanda gelişmesi için bölgenin en büyük kütüphanesi kuracağız. Ayrıca mimarı alanda güzel olacak. Kültür merkezi kuracağız. Tüm muhtarlarında aynı derdi yol ve bunun çözülmesini istiyor. İnsanların işi Ceyhan’da evi Adana'da. Biz bu gidiş gelişlere son vereceğiz. Yapacağımız proje ile Ceyhan’a geri dönmek zorunda kalacaklar. Ceyhan nehri üzerine 3.köprüyü yapacağız. Çünkü medeniyet yol ile güzel olur. İhtiyaca cevap veremeyen köprüler şehri geliştirmez. Bu yüzden şehrin karşı tarafına yapacağımız köprü kentimizi geliştirir.”

ŞİMDİ ARTIK CHP ZAMANI

CHP’den Ceyhan Belediye Başkanlığına aday gösterilmesi ve kazanması halinde Türkiye'nin en genç Belediye Başkanı olacağına vurgu yapan Kadir Aydar,  “ Gençlerimiz için tüm spor branşlarında olacağız. Her birime bir sporcu yetiştireceğiz ve gençlerimizin önünü açacağız. Önceliğimiz gençlik olacaktır. Ceyhan’da Hüseyin Sözlü 3 dönem belediye başkanlığı yaptı ve 4. dönem geldi, Ceyhan’dan partisi için oy istedi. Fakat Ceyhanlı hizmet göremediği için Ak parti iktidarını görmek istedi. 2 yılda yapılacak işleri 15 yılda yaptılar. Mevcut başkanda aynı şeyi yaptı ve yollarımız bu şekilde kaldı. Ceyhan’da 3 dönem MHP belediyeyi yönetti. Bu dönem AK parti yönetiyor ve şimdi artık CHP zamanı geldi. Sosyal belediyecilik Seyhan’da Çukurova’da nasıl yapılıyor, açıkça ortada. Ceyhanlılarda artık sosyal belediyecilik anlayışı ile belediye yönetiminde CHP’yi görmek istiyor.”dedi.

CEYHANLILARI TANIMAK GEREKİYOR

Ceyhanlıları tanımak gerektiğini ve Ceyhanlılarla iç içe olmak gerektiğini de söyleyen Kadir Aydar, “ Bugüne kadar CHP olarak hep halkımızla birlikte olduk ve olmaya devam ediyoruz. Halkıyla bütünleşen bir belediye kazandıracağız. Ceyhanlı CHP’nin sosyal belediyeciliği ile rahat bir nefes alacak.”diye konuştu.


Yorumlar (1)