• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Mart 2019
  • 07:02
  WhatsApp
Tunç aşiretinin veliahtı Erkekliğe ilk adımı attı

Mardinli Yüksel Tunç oğlunun sünnet töreninde davetli bin 500 kişiye yemek verdi. 

Geçtiğimiz gün akşam Denizli mahallesindeki kapalı semt pazarında gerçekleşen ve yaklaşık 1500 kişiyi yemekli ağırlayan Mardin’in tanınmış aşiret reislerinden Yüksel Tunç oğlu Muhammet Yüksel’i sünnet ettirdi.

Akraba ve dostlarının çok olması sebebi ile yer bulamadığını buna istinaden Denizli kapalı  semt pazarında sünnet törenini gerçekleştirdiğini ifade eden Yüksel Tunç “Bizim akrabalarımız aşiret gibi kalabalık olduğu için sizin gördüğünüz gibi bu kadar insanı nerede ağırlayacaktık ve çözümü kapalı semt pazarında yapmakta bulduk. Bin 500 kişilik yemek siparişi verdik fakat yetmedi.Bunun için burada yaptık. Gerçekten izdiham yaşandı ve bu kadar insanın gelmesi bizleri ve ailemi onore etmiştir.İnşallah oğlumuzun damatlığını görmek bizlere nasip olur.Bu yüzden bizim bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan dostlarımıza, akrabalarımıza,bizzat gelen işadamlarımıza ve sünnet törenimizi onurlandıran herkese teşekkür ederim” dedi.

Gecenin onur sanatçısı Cemo Can oldu

Muhammed Yüksel’in sünnet töreni başlamadan önce davetlilere yemek ikram edldi.Yemeğe önce erkekler daha sonrada kadınlar oturarak yediler ve sünnet törenine geçildi.Sanatçıların şarkılarına eşlik ederken belkide rekor sayılabilecek uzunlukta halay çekerek gecenin tadını çıkardılar.Bu arada ayağının tozuyla Almanya turnesinden dönen ve sahne alan Adana’lı ünlü sanatçı Cemo Can birbirinden güzel şarkılarını Muhammed Yüksel’in sünnet törenine gelen davetlilere unutulmaz bir konser verdi.Bu hafta sonu tekrar Avrupa’da proğrama gideceğini belirten Ünlü sanatçı Cemo Can “Adana olmaktan gurur duyuyorum ve hayranlarım beni bir an olsun yalnız bırakmıyorlar.Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır.Bu arada Yüksel ağbimizin oğlunun sünnetine katılmaktan son derece mutlu oldum” dedi.

Kirve Şeref Yavuz sünnet töreni boyunca davetlilerle tek tek ilgilenirken sünneti olan Muhammed Yüksel ağabeyleriyle halay çekmesi gecenin en dikkat çekici noktalarından birisi oldu. Sünnet düğünü sonunda davetliler takı takarak Tunç ailesine katkıda bulundular.Denizli mahallesinde Kapalı semt pazarında yapılan, gecenin ilerleyen saatlerine kadar oyun ve halay çeken davetliler bu güzel günün tadını çıkardılar.


Yorumlar (1)