• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mart 2019
  • 10:45
  WhatsApp
Tükürüğünden yakalandı

Bujkiyle camını kırdığı gelin arabasını soyduğu iddia edilen Cem Gezici’yi (38) bujide bıraktığı tükürüğü ele verdi. Başka bir hırsızlık suçundan ev hapsi bulunan Gezici, bu kez tutuklandı.

 

Halil BİLEK

 

Adana polisi, zanlıları yakalamak için teknolojinin tüm imkanlarından yararlanıyor. Daha önce bir trafik kazasını biyolojik delillerle aydınlatan polis, bu kez de bir hırsızlık olayını Amerikan dizilerindeki yöntemlerle çözdü. Gelin arabasının camını bujiyle kırarak soyduğu iddia edilen zanlıyı yakalamak için bujideki tükürüğü inceleyen kriminal ekipleri, hırsızlık yapan kişinin daha önce kan örneği alınan 38 yaşındaki Cem Gezici olduğunu belirledi.

 

ÇALIP KAÇTI

Olay geçtiğimiz Mayıs ayında Özdemir Sabancı Bulvarı’nda meydana geldi. İddiaya göre; damat Ali Şener eşi Güneş Şener’le düğün öncesi dış mekan fotoğraf çekimi için Eski Baraj Kapaklarına geldi. Hırsız, ses çıkarmamak için elinde bulunan bujiyi tükürerek ıslattıktan sonra gelin aracının camına atarak kırdı. Zanlı içerisinde 2 bin lira değerinde cep telefonu olan gelinin çantasını alıp kayıplara karıştı. 

 

BUJİLER İNCELENDİ

Fotoğraf çekimi sonrası otomobillerine geri dönen gelin ve damat araçlarının arka camının kırıldığını görünce durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, gelin ve damadın ifadesini alırken Olay Yeri İnceleme ekipleri de parmak izi çalışması yaptıktan sonra araç içinde bulduğu 2 adet bujiyi, genotip örneği alınması için Adana Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğüne gönderdi. 

 

KAN ÖRNEĞİYLE ÖRTÜŞTÜ 

Buji üzerinden alınan sürüntü örneklerini adli tıp kurumunda alınan kan örnekleriyle karşılaştırın polis zanlının daha önceden hırsızlık suçundan çok sayıda kaydı bulunan Cem Gezici olduğunu tespit etti. Ekipler, işlediği bir hırsızlık suçundan dolayı ev hapsi cezası alana Cem Gezici’yi merkez Yüreğir İlçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde bulunan evinden alarak emniyete götürüldü. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Gezici, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.


Yorumlar (1)