• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 12:50
  WhatsApp
Toplumsal bilinç yükseltilmeli

(HABER MERKEZİ)-Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği, Kalkınma Bakanlığı-SODES Hibe programı tarafından desteklenen, Toplumsal huzur için aile danışma merkezi projeleri kapsamında her ay bir kültür evinde yöre halkı ile buluşuyor.

ÇKHD yetkilileri ve proje uzmanları Haziran ayı eğitim programında yer alan, Yüreğir belediyesi Ulubatlı Hasan kültürevinde yöre halkı ile buluştu. Yüreğir Belediyesi yetkilileri ile birlikte hazırladıkları 1 yıllık program kapsamında, Kültürevi Müdürü Esra Dike nin hazırladığı hazirun, kursiyerler, mahalle sakinleri, öğretmenler ve öğrencilerden oluştu. 

Proje açılış konuşmasında dernek ve proje hakkında bilgi veren, başkan Çiğdem Akça " Proje başlama tarihimiz olan 1 Şubat itibariyle, dernek ofisimiz aynı zamanda Aile (çocuk ve kadın) Danışma Merkezi olarak hizmet vermektedir. Başvuru yapan kadın ve çocuklara ihtiyaçları doğrultusunda " bireysel destek" olarak sosyal, psikolojik ve hukuki destek sağlıyoruz. Ayda bir  gerçekleştirdiğimiz eğitim toplantılarımızla da sizlere iletişim bilgilerimizi vererek çevrenizi haberdar etmenizi istiyoruz. Şiddete ve çocuk istismarını durdurmaya karşı duyarlı olalım, bu konuda en etkili yöntem Toplumsal Bilinci yükseltmektir ." dedi.

 Eğitim programı çerçevesinde, Proje uzmanlarından Psikolog  Özge Tüzün "Stres yönetimi ve öfke kontrolü " konusunda, CKHD başkanı Çiğdem Akça ise " Aile içi sağlıklı iletişim , 6284 sayılı yasa ve İstanbul sözleşmesi" hakkında bilgi verdi. Dernek yöneticilerinden  Hanife Ozgur,  Metin Turgut ve  Nil Aşan katılımcıların iletişim bilgilerini aldı ve proje kapsamında hazırlanan broşür, bloknot ve kalem dağıtımı yaptılar. Toplantıya katılan kadınların ve öğrencilerin de sorularına Psikolog Özge Tüzün cevap verdi. ÇKHD Temmuz ayı toplantısını Yüreğir belediyesi Havutlu Kültürevi nde gerçekleştirecek.

 


Yorumlar (1)