• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Ocak 2019
  • 20:56
 
Taciz kurşunu

Erkek arkadaşını vuran kız ‘Sarkıntılık etti öldürdüm’ dedi

 

Kozan İlçesinde Yeter A.(19) Av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü erkek arkadaşı Muhammet Yıldırım’ın (25)  kendisini taciz ettiğini ve durdurmak için ateş ettiğini iddia etti. Yeter A. ‘Beni evlilik vaadiyle taciz etmeye çalıştı’ dedi.

NAS IL OLDU

İddiaya göre Muhammet Yıldırım, servisten inen Yeter A.’nın yanına gitti ve konuşmak istediğini söyledi.Yıldırım’ın yanında kızkardeşi Fatma Yıldırım (18) ile arkadaşı Şükrü Demiryürek’in olduğunu gören Yeter A. Teklifi kabul etti ve otomobile bindi.

BAHÇEYE GÖTÜRDÜ

Muhammet Yıldırım ve beraberindekiler Yeter A.’yı narenciye bahçesindeki bir eve götürdüler. Şükrü Demiryürek işi olduğunu, Fatma Yıldırım ise yemek hazırlamak için ayrılınca, Muhammet Yıldırım genç kızı taciz etmeye başladı.

SARKINTILIK ETTİ

İddiaya göre Muhammet Yıldırım genç kızı öpmek istedi. Yeter A.’ Da tepki gösterince ‘Bir daha yapmam’ dedi ve av tüfeğini vererek ‘Sarkıntılık edersem beni vur’ dedi, ancak, tacizine devam edince, Yeter A. Tetiğe bastı ve Yıldırım’ı kasığından vurdu. Yeter A. tüfeği atıp, bahçeden kaçarken durumu da Şükrü Demiryürek'e bildirdi. Paniğe kapılan Fatma Yıldırım da kuzeni Ahmet Yıldırım'ı arayıp, yardım istedi.

ORADA ÖLDÜ

Demiryürek, arkadaşını kanlar içinde bulunca 112 ve jandarmaya ihbarda bulundu. Bu sırada bahçeye gelen Ahmet Yıldırım da kuzeni Fatma'yı alıp eve götürdü. Olay yerine gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Muhammet Yıldırım'ın öldüğü anlaşıldı.
4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Jandarmanın yaptığı incelemenin ardından Yıldırım'ın cenazesi Kozan Devlet Hastanesi'nin morguna götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma Yeter A.'yı gözaltına aldı. Yeter A., Muhammet Yıldırım'ın servisten inince yanına geldiğini, otomobilde kız kardeşi Fatma'nın olması nedeniyle araca bindiğini, olay yerinde kendisini taciz ettiğini ileri sürdü. Bunun üzerine Muhammet Yıldırım'ın kardeşi Fatma Yıldırım, kuzeni Ahmet Yıldırım ve Şükrü Demiryürek de gözaltına alındı.  Sorguları tamamlanan 4 kişi, geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi.

 


Yorumlar (1)