• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Mart 2019
  • 21:32
  WhatsApp
Süper Amatör Küme 6-7 Ekim’de başlıyor

Süper Amatör Küme’de heyecan 6-7 Ekim Tarihi’nde başlayacak. ASKF Binası’nda yapılan istişare toplantısı’na ASKF Başkanı Ahmet Bozan ve yönetim kurulu üyeleri,Futbol Federasyonu Güney İlleri Bölge Müdürü Akif Oflaz,TÜFAD Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer ile İl Hakem Kurulu Başkanı Turgut Şafak Ursavuş ile Süper Amatör Küme’de mücadele eden takımların temsilcileri katıldı. Yapılan görüşmeler sonrası’nda ligin 6-7 Ekim tarihleri’nde başlaması oybirliğiyle kararlaştırıldı.

 

Futbol İl Temsilcisi Bülent Oymacı, “ Yeni sezonda tüm takımlarımıza başarılar diliyorum. İlk olarak Süper Amatör Küme takımlarımızın temsilcileriyle bir araya gelerek yeni sezon yapılanması ile ilgili önemli kararlar aldık. 6-7 Ekim’te ligimiz başlayacak. Devre arası’nda iki hafta ara verilecek.Sezon sonu’nda grupta ilk sırada yer alan takımımız doğrudan BAL Ligi’ne yükselecek. 2.3.4.5 takımlar isetek maç eleme usulü karşılaşma oynayacak.Burada başarılıneticeler alan takım play-out oynama hakkına sahip olacak.grupta en alt sırada yeralan 3 takım ise Birinci Amatör Küme’ye düşecek”dedi.

 

ASKF Başkanı Ahmet Bozan’da,”Adana Amatör Spor Camiası olarak büyük bir aileyiz. Sorunlarımıza çözüm bulabilmek adına birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz gerekiyor.Süper Amatör Küme takımlarımız ile bir araya gelerek yeni sezon öncesi fikir alış verişi yaptık ve olumlu kararlar aldık. Bugünde,BirinciAmatör Küme takımlarımızın yöneticilerle biraraya gelerek istişare yapacağız. Bu tür toplantıları sıklaştırıp daha güzel işlerin altına imza atabilmenin hesaplarını yapmaktayız. Katılım gösteren herkese yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum”diye konuştu.

 

HABER:ÖMER DEMİR


Yorumlar (1)