• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 06:23
  WhatsApp
Sözütek’ten girişimci adaylarına öğütler

ADANA TOROS GAZETESİ

(HABER MERKEZİ) - Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, ekonomik ve sosyal kalkınmanın ana unsurunun girişimcilik olduğunu söyledi. Girişimci adaylarına altın değerinde nasihatte bulunan Başkan Sözütek, "Ülkemizin büyüyüp, kalkınması için çok çalışmalısınız. Kendinize büyük hedefler belirleyin. Bu sizin ülkemize ve milletimize karşı vatandaşlık borcunuzdur" dedi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (Adana ESOB) bağlı Adana Saatçi, Matbaacı, Tabelacı ve Camcılar Odası'nın, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Adana İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği Girişimciliği Geliştirme Destek programı eğitimlerini başarıyla tamamlanan kursiyerler sertifikalarını aldı. Adana ESOB toplantı salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine Adana ESOB ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, KOSGEB Adana İl Müdürü Mücahit Alper Karcı, Adana Saatçi, Matbaacı, Tabelacı ve Camcılar Odası Başkanı Celal Konuş, birliğe bağlı oda başkanları ve kursiyerler katıldı.

Törende konuşan Adana ESOB ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, girişimciliğin, bir toplumun, bir ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınmasında önemli bir faktör olduğuna dikkat çekti. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin oluşumunu sağlayan ana unsurun girişimcilik anlayışı olduğunun altını çizen Birlik Başkanı Sözütek, "Herkesin yaptığı bir işi yapabilirsiniz, ama herkesin yaptığı bir işi herkesin yaptığı gibi yaparsanız farkınız olmaz. Yenilik katmak, farklı yöntemler katmak sizi başarıya ulaştıracaktır. İnanıyorum ki bugün burada sertifika alan tüm arkadaşlarımız kendi işletmelerini kurarak ekonomiye ve istihdama katkı sağlayacaklardır" dedi.

"BÜYÜK HEDEFLER BELİRLEYİN"

Sertifika alan girişimci adaylarının sadece işletmelerini kurmakla yetinmeyip, gelecek adına büyük hedefler belirlemeleri gerektiğine vurgu yapan Başkan Nihat Sözütek, "Bugün 1-2 çalışanla kuracağınız işletmelerinizi geliştirerek, geleceğin büyük tüccarları, büyük iş insanları olabilirsiniz. Belirleyeceğiniz hedef doğrultusunda yılmadan, usanmadan çalışarak ülkemize, vatanımıza, milletimize ve kentimize olan borcunuzu da ödemiş olacaksınız. Bu yolda hepinizin başarılı olacağına inancımız tamdır. Girişimcilik yolunda hepinize başarılar diliyorum. Bizler de Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak başarılı olabilmeniz için elimizden gelen her türlü çabayı ve desteği vereceğiz" diye konuştu.


Yorumlar (1)