• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Mayıs 2019
  • 14:59
  WhatsApp
Sözütek’ten birlik vurgusu

ADANA TOROS GAZETESİ

 

 

 

(HABER MERKEZİ) - Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, geniş bir meslek kitlesini temsil eden toplu taşıma esnafının bugüne kadar kurumsal kimlik kazanamamasının büyük eksiklik olduğunu söyledi.

S.S. 31 Nolu Şakirpaşa Toplu Taşıma Kooperatifinin Mali Genel Kurulu’na katılan Sözütek, toplu taşıma esnafının kurumsal kimlik kazanmasının önemine vurgu yaptı. 

Toplu taşıma esnafının geniş bir meslek kitlesini temsil ettiğine dikkati çeken Birlik Başkanı Nihat Sözütek, "Ancak maalesef bugüne kadar henüz kurumsal bir kimlik kazanamadık. Mesleğimizin saygınlığı için kurumsal bir kimliğimiz olmak zorunda. Bunun için de işe öncelikle kendimizden başlamalıyız. Giyim kuşamımızdan, saçımızın sakalımızın traşına, yolcularımıza karşı davranışlarımızdan, hal ve hareketlerimize kadar her konuya özen göstermek, kendimize çeki düzen vermek zorundayız" dedi.

Başkan Sözütek, toplu taşıma esnafının büyük bir gücü elinde bulundurduğunu, ancak bu gücü kullanamadığını dile getirerek, "Biz güçlüyüz, hem de çok güçlüyüz. Sahip olduğumuz gücün de farkındayız. Ancak birlik olamıyoruz. Birlik olduğumuzda, birlikte hareket ettiğimizde her zorluğun üstesinden geliriz" ifadelerini kullandı.

S.S. 31 Nolu Şakirpaşa Toplu Taşıma Kooperatif Başkanı Cengiz Karakuş da mali kurulda yönetimin çalışmaları hakkında bilgi verdi.Kendisine ve yönetimine verilen desteğe teşekkür eden Başkan Karakuş, önceliklerinin yolcuların huzur ve güvenliğiyle, üyelerinin çıkarları olduğunu kaydetti. Karakuş,  yönetim olarak bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.


Yorumlar (1)