• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Mayıs 2019
  • 15:16
  WhatsApp
Sözütek: "Esnaf çözüm bekliyor"

ADANA TOROS GAZETESİ

(HABER MERKEZİ) - Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile birlikte Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu ve Başkan Kocaispir'e yeni görevinde başarı diledi.

Kocaispir'in genç olmasının da verdiği heyecanla bu zorlu görevi layıkıyla yerine getireceğine, büyük hizmetlerin altına imza atacağına inandıklarını belirten Başkan Nihat Sözütek, "Yüreğir'in ve Yüreğirlilerin sizden beklentileri oldukça yüksek. Ancak biliyoruz ki bilgi, birikiminiz, deneyiminiz, vizyonunuz ve gençliğinizin verdiği enerjiyle Yüreğir'i güzel hizmetlerle tanıştıracaksınız" dedi.

Yüreğir'in kozmopolit yapısı gereği büyük sorunlarla boğuştuğunu, bundan da en fazla esnaf ve sanatkarların etkilendiğini belirten Başkan Sözütek, "Esnafımızın sorunları burada birkaç kelimeyle anlatılamayacak kadar fazla. Ekonomik kriz ve artan girdi maliyetleri karşısında ayakta durmakta güçlük çeken esnafımız, kayıt dışı çalışan işyerleri nedeniyle bir de haksız rekabetle karşı karşıya kalıyor. Birlik olarak yaşanan sorunlar ve yerel ölçekte gerçekleştirilmesi gereken çözüm önerileri hakkında yürüttüğümüz çalışma rapor aşamasında. Çalışma tamamlandığında elde edilen veriler doğrultusunda hazırlanacak raporu sizinle de paylaşırız " diye konuştu.

Başkan Kocaispir ise, “Sorunların çözümü noktasında bu işin paydaşlarıyla bir araya geleceğiz. Bu şehirde vereceğimiz her karar doğrudan sizi etkiliyor. Bu nedenle istişare kültürünü oluşturmak zorundayız. Belediye Başkanıyım, bir emaneti almışım ama bu iş sadece benimle bitmiyor. O halde çok önemli konularda oturup istişare yaparak birlikte karar alacağız" şeklinde konuştu.


Yorumlar (1)