• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 24 Nisan 2019
  • 04:04
  WhatsApp
Sözlü Oto Center’a çıkarma yaptı

Daire başkanlarını ile birlikte Oto Galericiler Sitesi’nin ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Şakir Kara ve yönetimi tarafından kurban keserek karşılandı.

ÖZEL HABER:Serdar akın

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Oto Galericiler Sitesi’ni ziyaret etti. Oto Center Başkanı Şakir Kara ve yönetim kurulu üyeleriinin yanı sıra galerici esnaf  tarafından  karşılanan Başkan Sözlü için dualar eşliğinde kurban kesildi.

 

Oto Center binasında yapılan toplantıda bir konuşma yapan Adana Oto Galericiler Sitesi Başkanı Şakir Kara “Öncelikle bizleri onurlandırarak sitemize gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Oto Center’ın sorunlarını başkanımıza ilettik ve sağolsunlar yerine getirdiler. Bizimle ilgilenen ve burada bulunan daire başkanlarına da teşekkür ediyorum” dedi.

 

Galerici esnaflarının hepsinin kardeşi olduğunu belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise,  “Adana’yı güney ve kuzey ulaşım hattı olarak planladığımız projemizde sadece buranın niteliğini artırmakla kalmayarak Öğretmenler Bulvarı’nın sabah ve akşam dönüşlerindeki trafiğini düzelteceğiz. Öğretmenler Bulvarı’nın hemen doğu yakasından aşağı inen yolda demir yollarını geçireceğiz. İnşallah önümüzdeki bir yıl içerisinde öğretmenler bulvarındaki trafiği hiç kimse yaşamayacak” diye konuştu.

 

Adana’nın dünden bu güne kadar doğu, batı,  güney,  kuzey hattında bulvarların kendi içinde kör kalmasının yanlışlığına dikkat çeken Sözlü, “Bulvarlar, şehrin sonuna kadar şehri taşımalıdır. Nefes yolu kan damarı olmalı. Bu eksiklikleri giderdik yani düşünün ki  Ziyapaşa’yı Melekgirmez’den aşağıya indiriyoruz, Fuzuli’yi Barajyolu’nu vilayete indiriyoruz. Öğretmenler Bulvarı’yla Türkmenbaşı’nı daha isimlendiremediğimiz bulvarla birleştiriyoruz. İsimlendirmediğimiz bulvar güney kuşağına inecek, oradan çıktığınız zaman istediğiniz yola bağlanabilir duruma gelecek. Bir öğretmenler Bulvarı daha kazandırmış olduk Adana’mıza” şeklinde konuştu.

Türkiye’de ilan edilen tek belediye başkanı adayıyım

Ceyhan Belediye Başkanıyken adaylığım sürecinde bütün esnaf arkadaşlarımızın ilgisini gördüğünü söyleyen Sözlü “ Bugün tabi ki hakkı emeği olan insanlarsınız hepinizden Allah razı olsun ama bizde var gücümüzle de mahcup etmemeye çalıştık.Takdir edersiniz ki 4.5 yıldır çalışma dönemini geride bırakırken vilayet bazında büyük şehrin kurucu belediye başkanı oldum sizin desteklerinizle ve çok çok uzak alanlara taştık. Civar illerde en ücra köylerimizde ve kasabalarımızda yol su hizmetlerimizle hemşerilerimize ulaşmaya çalıştık. Yıllardan bu yana yapılmayan hizmetleri cumhuriyet tarihinde hayal edilemeyen işleri yaptık. Adana hem nüfusu hem de yüz ölçümü büyük bir yer yapacağımız muhakkak ki çok işlerimiz var. Eksiklerimiz de vardır ama bu eksiklerimizi değerlendirirken dört buçuk yıllık performansımıza baktığınızda çalışmak noktasındaki azmimiz, kararlılığımız, gayretimiz herhalde gözlerinizden kaçmamıştır. Bu azim ve bu gayretle Allah nasip ederse önümüzdeki dönemde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olmanın ötesinde Türkiye’de ilan edilen tek belediye başkanı adayıyım. Genel başkanımız sağ olsunlar bizi şereflendirdiler. Herhalde Adananın kendi memleketi olmasından sebebiyle Adana’ya ayrı bir değer verdiğini göstermiş olduğunu”söyledi. Sözlü “ Muhakkak ki sizlerin bizimle ilgili, şahsımızla ve ekibimizle ilgili olumlu kanaatlerini hissetmiş olmalı ki bir genel başkan kendisini ya da partisini temsil eden siyasetçinin halkla barışık olmasına ya da onun tarafından kabul görmüş olmasına önem vermesi siyasetin kuralıdır. Nihayetten demokratik kültürlerde halkın tercihidir birçok şeyi şekillendiren. Burada sizin arzunuzun da bu doğrultuda olduğunu hissetti ki buna da, sizlere de bu doğrultuda teşekkür ediyorum.  Hem sizlere hem Genel Başkanımıza Partimize, Adanalılara laik olmanın gayreti içerisinde olacağız”dedi.

Sözlü;Esnafımız sıkıntı içerisinde bizde hepsine yardım etmeye çalıştık

Adana’da söylemiş olduğumuz projeler siyasi proje olmak dışında gerçekten Adana gibi büyük bir şehrin fiziki altyapısını oluşturmak noktasında bizim gibi 20 yılını tamamlamış olan bir belediye başkanına düşen bir görevolduğunu söyleyen Sözlü “ Arkeolojik kalıntılardan şehrimizin 8 bin yıllık olduğu söyleniyor.Bir belediye başkanı 5 yıllığına seçilir. Şehrin ömrü içerisinde belediye başkanın görev süresi okyanusta damla bile değildir. Belediye başkanları gündelik siyasi hırsları yüzünden şehirleri kurban etmemeli. Bir şehir sadece bugün yaşadığımız alandan öte bir medeniyet kültür çıtasıdır. Biz çıtası yüksek bir şehri planlamak adına her şeyi doğru bir metotla planlamalıyız. Ama bu kardeşiniz bunlar yaparken ne yaptı? Yeni imar alanları açmadı. Halep ordaysa arşın burada tarlasını takımını arsa yapmak isteyenler bizim yanımıza yaklaşmadı niye bunu biz belediye başkanı olduğumuzda ilan etmişiz. Benim Adana esnafına Allah şahittir ki hiçbir yanlışım olmamıştır. Kimseye belediye başkanıyız söke söke yaparız demedik. Hiçbir şekilde otobüs hattı satmadım. Zaten esnafımız sıkıntı içerisinde bizde hepsine yardım etmeye çalıştık. Adananın esnafı üretim yapsın sanayici olsun dışa satışı olsun diye çalışmalar yaptık. Vatandaşımızın her talebine özen gösteriyorum hatta bazı yol tavsiyeleri vatandaşlarımızdan geldi. Vatandaşımız haklıdır deyip sivil katılımcı belediyeciliğe de yani şehri bilen vatandaşın önerisine de açık olduk. Zaten belediye başkanı problem çözmek içindir ama problemleri bilmek için belediye başkanı olmaya gerek yok. Yaşayanların problemlerini bir havuza topladığınız zaman uygulanacak yüzlerce proje, proje dairesinde mevcut durumda. Arzu ederseniz istediğiniz bir yerde sizlerin huzurunda Adana’nın gelecek vizyon projelerini bir sunumla sizlere aktarmaya hazırız. Çünkü hemşerilerimizi bilgilendirmek hepimizin görevi. Emin olun ki sizleri mahcup etmemeye çalıştım çalışmaya gayret ettim. Beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim. Birbirimizi seveli sayalım aydınlık yarınlar hem Adana’nın olacaktır hem Türkiye’nin olacaktır” dedi.


Yorumlar (1)