• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 16:57
 
Simidin kazancı deftere yetmiyor

Dört çocuk babası Ziya Günaydın, üç çocuğunu okutmak için gece gündüz demeden çalışıyor. Çocuklarının okul masraflarını karşılayamayan Günaydın, kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor.

Serdar AKIN- Can PARLAK ÖZEL HABER

YARDIM İSTİYOR    

Adana’da simit satarak ailesinin geçimini sağlayan Ziya Günaydın, okulların açılmasıyla birlikte kara kara düşünmeye başladı. 3 çocuğunu da okuttuğunu belirten Günaydın, günlük kazancının çocuklarının okul masraflarını karşılayamadığını söyledi. 35 yıldır simit satarak geçimini sağlayan Günaydın, çocuklarının eğitim masraflarının karşılanması için yardım istedi.

 

KAZANCI 40 TL

Günlük kazancının ortalama olarak 40 TL civarı olduğunu ifade eden Günaydın, “Aile bütçesine katkıda bulunan oğlumun askere gidince aylık gelirimiz düştü. Hem askerdeki oğluma bakıyorum hem de 3 çocuğumu okutmaya çalışıyorum. Ev kirası, elektrik ve su parası, yemek derken elde avuçta hiçbir şey kalmıyor. Eş dost yardımı ve borçlarla ayakta durmaya çalışıyoruz” dedi.

 

AĞIR YÜK 

Okulların başlamasıyla giderlerinin iki katına çıktığını anlatan Günaydın, “Çocuklarım 7, 8 ve 9. sınıfta okuyorlar. Kırtasiye masrafları yaklaşık olarak 800 TL’yi buluyor. Bugün okullar açılıyor ama ben çocuklarıma ne defter alabildim ne de çanta. Bu masrafları tek başıma karşılayacak gücüm yok. Bu yükün altından nasıl kalkacağımı bilmiyorum” diye konuştu.

 

“MASRAFLAR BOYUMU AŞIYOR”

Tek amacının çocuklarını okutmak olduğunu vurgulayan Günaydın, “Ne ben okuyabildim ne de eşim. Hayattaki tek gayem, evlatlarımı iyi bir şekilde okutup vatanına milletine hayırlı insanlar olması. Onların okuması için her şeyi yapacağım. Ancak kırtasiye masrafları boyumu aşıyor. Yetkililer ve hayırsever vatandaşlardan çocuklarımın okul masraflarını karşılamasını istiyorum” şeklinde konuştu.


Yorumlar (1)