• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Şubat 2019
  • 21:21
 
Seymer’de mezuniyet sevinci

ÖZEL HABER: ŞANSER İLTAŞ

 

Seyhan Belediyesine bağlı Denizli Narlıca Seymer’de mezuniyet sevinci yaşandı. Giyim kursunda öğrenim gören 65 kursiyer bir yıl boyunca kurs öğretmeni Berrin Menziletoğlu nezaretinde meslek sahibi oldular.

Kurs öğretmeni Berrin Menziletoğlu,” Bu yıl açılan iki kurstan tam 65 öğrenci mezun ederek, kadınlarımızı meslek sahibi yaptık.”dedi.

Menziletoğlu ayrıca şunları söyledi: “ Aile bütçelerine katkıda bulunmak için kursumuza gelen kadınlarımıza bilgi ve becerimizi öğreterek, meslek sahibi olmalarına yardımcı olduk. Evlerinin dışında hiçbir yer görmeyen kadınlarımızı evlerinden çıkartarak, topluma kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. Kursiyer kadınlarımızı Ankara’ya Anıkkabir’e ve Şanlı Urfa Halfeti gezileri yaptık. Ayrıca onlarca kadınımıza çeşitli yardımlarda bulunduk. 100 tane çocuğuma bayramlık kıyafetlerini alarak sevindirdik. Bu işleri yaparken Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın desteğini söylemeden geçemeyeceğim. Başkınımızın desteği olmazsa biz bu işleri başaramazdık. Sayın Başkanımız Zeydan Karalar’a öğrencilerim adına teşekkür ederim. Son olarak kursiyer kadınlarımızla birlikte yaptığımız yemeği kursumuzun bulunduğu bölgedeki küçük esnafları tercih ettik. Böylelikle emekçi esnafa da katkı sağladık. Evlerinin dışında ilk defa dışarıda yemek yiyen kadınlarımızın sevinci görülmeye değerdi. Kendi adıma bu kadınlarımızın hayatına dokunduğum ve mutlu olmalarını sağlamaktan çok mutlu oldum. Bir kadının yüzünü güldürmek bir toplumu mutlu etmektir. Öğretmen bir muma benzer ağır yanar, geç söner.”

Yeni sezon için şimdiden hazırlıklara başladıklarını dile getiren Berrin Menziletoğlu, “Seyhan Belediye Başkanımızın desteği ile yeni sezonda yine kadınlarımıza meslek edindirmenin mutluluğunu yaşayacağım. Kadınlarımıza meslek öğretmek, onların yüzlerinin güldüğünü görmek, bir eğitici olarak beni mutlu ederken, gurur vermektedir.”

 

 


Yorumlar (1)