• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Şubat 2019
  • 22:14
 
SEYMER'de birlik ve dayanışma

ÖZEL HABER:Serdar AKIN-İnci YILMAZTÜRK

Halk Eğitim Merkezi Öğretmenleri'nin eğitimi ile meslek edinen Seyhanlılar, Seyhan Belediyesi'nin Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezleri(SEYMER)'nde ücretsiz eğitim almaya devam ediyor.

Çeşitli meslek dallarında eğitim alan kursiyerler meslek öğrenmenin yanı sıra birlik ve dayanışma örneği de sergiliyorlar.

SEYMER Kültür Merkezi Ek Bina'da eğitim gören hazır giyim öğrencisi 14 kursiyer, sertifika almanın yanı sıra evlerinde hazırladıkları yiyecekleri tüm kursiyer ve öğretmenlerle paylaşarak, bu sezon aldıkları eğitimi sonlandırdılar.

Giyim Üretim Teknolojisi Hazır Giyim Öğretmeni Semiha Apaydın kursiyerlerin oldukça verimli bir sezon geçirdiklerini belirterek, 'Seyhan Belediyesi'nin Seyhan halkına sunduğu imkanlarla vatandaşımıza çeşitli dallarda eğitim verilmekte. Aile ortamı içerisinde eğitim alan kursiyerler, hem öğrenip, hem de aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar. Kursumuzun sonunda sergiler açıp, sertifikalarını veriyoruz. 2017 Ekim-2018 Ağustos aylarını kapsayan hazır giyim kursumuz haftanın 5 günü yarım gün şeklinde devam ediyor.Önümüzdeki dönem öğrencilerimizin el emeği, göz nuru ürünlerini sipariş alarak vatandaşlarımıza ulaştırmayı, ev bütçelerine katkıda bulunmayı  planlıyoruz.'dedi.


Yorumlar (1)