• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Mayıs 2019
  • 15:16
  WhatsApp
Seyhan’da destek verdi Büyükşehir’de açtı

ADANA TOROS GAZETESİ

 

 

 

(HABER MERKEZİ) - Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde verdiği katkılarla yapılan Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Metal Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Karalar, Spor Şenliği ödül törenine de katılarak, madalya taktı, kupa verdi. Mustafa Kemal Atatürk’ün bilime ve spora verdiği öneme değinen Başkan Zeydan Karalar, kendilerine emanet edilen Cumhuriyete, gençlerin sahip çıkacağına emin olduğunu söyledi ve öğrencileri 19 Mayıs’ta düzenlenecek 100. yıl kutlamalarına davet etti.

Açılışa Başkan Karalar’ın yanı sıra Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Başkan Karalar, makine, otomotiv ve iklimlendirme programı öğrenci uygulamalarının yapıldığı atölyenin açılışında, makine mühendisi olarak mezun olduğu okulda bulunmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyduğunu söyledi.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Başkan Karalar, “19 Mayıs 1919’un 100. yılında, Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, Büyükşehir’in önünden saat 18’de meşalelerle Uğur Mumcu Meydanı’na yürüyeceğiz. Saat 08.30’da da sanatçı Enis’in Uğur Mumcu Meydanı’nda konseri var. Hemşerilerimizi bekliyoruz. 100. Yıl Gençlik ve Spor Bayramı sizin bayramınız öğrenci arkadaşlarım” dedi.

Başkan Karalar, konuşmasının ardından atölyede ulusal bilim yarışmalarına hazırlanan proje çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Makine Bölümü Dönem Projelerini inceleyen ve Otomotiv Laboratuvarı’nı gezen Başkan Zeydan Karalar, ÇÜ Meslek Yüksek Okulu Spor Şenliği Ödül Töreni’ne de katıldı. ÇÜ Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Faruk Karadağ, desteklerinden dolayı Başkan Karalar’a  plaket verdi.


Yorumlar (1)