• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mayıs 2019
  • 18:53
  WhatsApp
Seyhan’a kadın aday Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanı Biçer İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

İNCİ ÇELİKÖZ- Cumartesi günü gazetemizin manşetinde yer alan ‘Abey’den şark kurnazlığı’ haberimizin ardından açıklama yapan CHP Seyhan Kadın Kolları Başkanı Nevin Biçer, kadın kotasının ilçe delege listesinde uygulanmadığını kabul ederken, 5 Aralık’ta yapılacak Seyhan İlçe Kongresi’nde Başkanlığa aday olduğunu ifade etti.

KADIN KOTASI UYGULANMADI

‘Abey’den şark kurnazlığı’ haberimizde CHP Seyhan İlçe Delege Listesi’nde kadın ve gençlik kotasının uygulanmadığını, ancak Kadın Kolları Başkanı Nevin Biçer ve Gençlik Kolları Başkanı Perihan Taşçılar’ın ilçe delegesi yazıldıklarını belirterek, her iki başkanın kota uygulaması ile ilgili olarak itirazda bulunup bulunmayacaklarını sormuştuk.

Başkan Biçer, kadın kotasının uygulanması ile alakalı CHP Seyhan İlçe Başkanlığı’na bir rapor sunduğunu ve seçim döneminde alanda çalışan kadınların listesini verdiğini, fakat ilçe yönetiminin bu listeyi göz ardı ederek, delege listesinde kadın kotasını uygulamadıklarını söyledi.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Nevin Biçer yaptığı açıklamada, konu ile ilgili olarak CHP Adana İl Yönetimi’nin ve Genel Merkezi’nin gereğini yapacaklarını ifade ederek, ‘CHP'nin cinsiyet kotası uygulaması, tüzüğümüzün 61/A maddesinde düzenlenmiştir. Bu hükme aykırılık olması durumunda partinin yetkili organları bu aykırılığı gidereceklerdir. Bu kural yönetim organlarının her kademesindeki seçimlerde uygulanması gereken kesin kuraldır. Bu konuda bizim itirazımıza gerek olmaksızın parti İl yönetimleri ve Genel merkez gereğini yapacak olup, bizde takipçisi olacağız.’ dedi.

Ayrıca Biçer, 5 Aralık’ta yapılacak olan kongrede CHP Seyhan İlçe Başkanlığı’na aday olacağını söyleyerek, ‘Yarın saat 11.00’de CHP Seyhan İlçe binamızda adaylık açıklamamı yapacağım.Tüm partili kardeşlerimi bu açıklamada yanımda olmaya davet ediyorum.Gün ayrışma günü değil, birleşme günüdür. Bu nedenle beni destekleyen veya desteklemeyen herkese teşekkür ederim.5 Aralık’ta yapılacak Seyhan İlçe Kongresi’nde İlçe Başkanlığı’na adayım.’diye konuştu.

 

 


Yorumlar (1)