• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 04:21
  WhatsApp
Şehit oğula son veda

 

 

Halil BİLEK –Can PARLAK

 

TABUTUNA SARILDILAR

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere beldesi Aslankaraş mevkisinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit düşen 25 yaşındaki Ulaştırma Sözleşmeli Er Metehan İnaltekin, Adana’da düzenlenen törenle toprağa verildi. İnaltekin'in cenazesi, Seyhan Devlet Hastanesi morgundan alınan cenazesi ilk olarak helallik alınması için baba ocağına götürüldü. Şehidin babası Salih İnaltekin, oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Anne Ayşe İnaltekin (46), oğlunu el sallayarak uğurladı.

 

OMUZLARDA TAŞINDI

Şehidin cenazesi İsmetpaşa Mahallesi’ndeki babaocağından silah arkadaşlarının omuzlarında Sabancı Merkez Camisi'ne getirildi. Buradaki cenaze törenine şehidin ailesi ile yakınları, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, AK Parti Adana Milleyveki Tamer Dağlı,CHP Adana milletvekilleri Ayhan Barut ve Burhanettin Bulut, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

EL SALLADI
Cenaze namazını İl Müftüsü Hasan Çınar kıldırırken, şehidin babası Salih ile annesi Ayşe İnaltekin’in, metanetli duruşları dikkat çekti. Şehidin kızkardeşi Belkıs İnaltekin ve yakınları ise gözyaşlarına hakim olamadı. Belkıs İnaltekin’i yakınları güçlükle sakinleştirdi. Anne Ayşe İnaltekin, cenaze aracına konulan oğlunu el sallayarak uğurladı. Şehit Metehan İnaltekin, Jabataş Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.


Yorumlar (1)