• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Şubat 2019
  • 02:28
 
Şehit meslektaşlarının çocuğunu unutmadılar

Adana Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 yıl önce şehir düşen polis memuru Tuncay Akyüz’ün kızı Zeynep Ravza Akyüz’ü okuldaki ilk gününde yalnız bırakmadı.

Halil BİLEK

Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, okulların açıldığı ilk günde anlamlı bir etkinliğe imza attılar. Vatanı uğruna şehit düşen veya gazi olan meslektaşlarının  emaneti olan çocukların yalnız olmadıklarını görmeleri ve devletin anne-babalarına olan minnettarlığını hissetmeleri adına Adan polisi, bir şehit çocuğunu elinden tutarak eğitim göreceği okuluna götürdü. 

 

Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ın talimatları harekete geçen Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri,  22 Eylül 2012 tarihinde Van Bölge Hastanesi’nde  görev yaparken bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain saldırıda şehit düşen Tuncay Akyüz’ün kızı Zeynep Ravza Akyüz’ü Belediyeevleri Mahallesi’ndeki evinden alarak 1’inci sınıfa başlayacağı Çukurova İMKB İlkokulu’na götürdüler.

 

Babası şehit düştüğünde henüz 1 yaşını dahi doldurmamış olan Zeynep Ravza Akyüz’ün polis abla ve ağabeylerinin bu tavrı karşısında yaşadığı mutluluk gözlerinden okunurken sınıfında duygu dolu anlar yaşandı. Akyüz ve polisler okul girişinde yönetici ve öğretmenler tarafından çiçeklerle karşılandı. Sınıfa giren Akyüz'ü ise arkadaşları alkışlarla karşıladı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, gün boyunca eğitim gören diğer şehit ve gazi meslektaşlarının çocuklarını tek tek ziyaret etti.

 


Yorumlar (1)