• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:45
  WhatsApp
Şehir Hastanelerinde su tasarrufunda örnek uygulama Teşhis ve tedavide son teknoloji cihazlarla dünya standartlarında sağlık hizmeti veren Yozgat, Adana ve Elazığ Şehir Hastaneleri, “Su Yönetim Planı” uygulamasıyla sudan tasarruf sağlayarak sosyal bir sorumluluğu da yerine getiriyor. Rönesans İşletme Hizmetleri tarafından hizmet verilen şehir hastanelerinde, yağmur suları yeniden kullanıma kazandırılarak peyzaj sulamasında kullanılıyor.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından, dünya ülkelerinin giderek büyüyen temiz su ihtiyacını gündemde tutmak, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması için farkındalık yaratmak adına belirlenmiş bir gün olan 22 Mart’ta, gözler su tasarrufuna çevriliyor. Dünyayı tehdit eden kuraklık nedeniyle suyun öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığı günümüzde; su tasarrufuna yönelik çalışmalar yapan kurumlar ise hayata geçirdikleri projelerle sudan tasarruf sağlayarak model oluyor.

 Bu kurumlardan biri olarak, su tasarrufunu kurumsal sosyal sorumluluk olarak kabul eden Rönesans İşletme Hizmetleri, Yozgat, Adana ve Elazığ Şehir Hastaneleri’nde “Su Yönetim Planı” uyguluyor.

 Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve Yozgat Şehir Hastanesi’ndeki “Su Yönetim Planı” kapsamında, tüm su tüketim kayıtları günlük olarak tutuluyor. Tüm paydaşların katılımı ile gerçekleştirilen “Su Yönetim Planı” bu veriler eşliğinde değerlendirilerek tüm binalarda bilimsel su yönetimi sağlanıyor.

 Kayıt altına alınan ve sürekli kontrol altında tutulan tüketim verileri, aynı zamanda sürekli ve kalıcı tasarruflar yapılmasına kaynak oluşturuyor.

 

 


Yorumlar (1)