• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 07:08
  WhatsApp
Şehidin organları 3 hastaya can verdi

ADANA TOROS GAZETESİ

HALİL BİLEK

Suriye’nin Afrin ve Aziz ilçeleri arasındaki Melkiye Üs Bölgesinde  terörösi,tlerin saldırısnda ağır yaralanan ve 10 Nisan’da şehit düşen Niğdeli Uzman Onbaşı Halis Sayın’ın (23)  organları 3 hastaya hayat verdi. Şehidin karaciğeriyle hayata tutunan Bartınlı 60 yaşındaki şoför Necati Alkan’ın ailesi, şehidin ailesine minnettar olduklarını söyledi. Necati Alkan’ın kızı Burcu Alkan (34) , “Babamın durumu çok kritikti ve hastalık kendini göstermeye başlamıştı.. Hem mutluyuz hem de üzüntülüyüz. Allah sevdiği bir kulunu yanına aldı ve bir parçasını da babama verdi” dedi.

Şehidin ailesi yaşadıkları acıya rağmen bir ilke imza atarak canlarından çok sevdikleri yavrularının organlarını bağışladı. Şehidin organlarından 2 böbreği Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yapılan operasyonla 14 yaşındaki İsmail Bolat ile Mustafa Çelebi’ye nakledildi. Şehidin karaciğeri ise 3 çocuk babası Necati Alkan’a nakledilmek üzere tedavi gördüğü Adana Şehir Hastanesi’ne gönderildi. Ameliyatla Alkan’a şehidin karaciğeri nakledildi.

Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavisi süren Alkan’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Babasının 10 yıldır rahatsızlığı olduğunu söyleyen Burcu Alkan, “Babamın durumu son iki ayda kötüye gitmeye başladı. Hastalık kendini gösterdi. Umudumuz tükenmişti. Şehidimizin karaciğerinin nakledileceğini öğrenince çok şaşırdık. Öncesinde hiçbir bilgimiz yoktu. Allah bir sevdiği kulunu yanına aldı bir parçasını da babama verdi. Çok mutluyuz ve gururluyuz” diye konuştu.

Babasının sağlık durumunun iyi olduğunu da anlatan Burcu Alkan, “Doktorumuz naklin şehitten olduğunu babama söyleyince çok üzüldü. Daha sonra gözyaşlarına hakim olamadı. Şehidimiz ailesine başsağlığı diliyorum. Babam hastaneden çıktığı an onlarla görüşme imkanımız olacak. Üç aile adına da teşekkür ediyoruz. Onlar olmasaydı babam şu an hayatta olmayacaktı. Minnettarız” şeklinde konuştu.


Yorumlar (1)