• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mayıs 2019
  • 18:30
  WhatsApp
“ Seçmen KRİZ VAR diyor”

Yetkililer ne kadar konuşmak istemese de,Medya yazmasa bile Adana’lı vatandaşlar ve esnaflar her şeyin farkında;

 

ÖZEL HABER:Serdar Akın

 

Toros gazetesi olarak Adana esnaflarının ve seçmenlerin nabzını yoklayarak piyasadaki kriz ile ilgili sorularımıza net cevaplar alarak vatandaşların her şeyin farkında olduğunu gördük.

24 Haziranda yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin açıklanmasında bu yana piyasaların durduğunu ve vatandaşlar her şeyin farkında olduğunu belirterek yapılan açıklamalar sonucunda tüm esnafların ve seçmenlerin aynı görüşte birleştiklerini gördük. Adanalı seçmenler bakanların açıklamalarına ve medyanın bunları yazmamasına rağmen piyasadaki krizi gördüklerini ifade ederek şunları söylediler “Seçimlerin açıklanmasında bu yana doların yükselmesiyle birlikte sanki piyasa durdu. Burada gördüğünüz gibi işler bir anda durdu sanki ve kara kara düşünmeye başladık.Yetkililerin bir an önce çözüm bulmaları ve seçime kadar böyle gittiği taktirde dükkanlarımızı kapatmaya başlayacağız.Çünkü şu anda cebimizden yiyoruz ve ne kadar dayanabileceklerini”  belirttiler.

Piyasadaki ikinci durgunluğun ise Mübarek ramazan ayı olması sebebiyle piyasaların durma noktasına geldiğini ve Adana kenti içindeki işsizliği eklersek vatandaşlar alışverişe çıkmamalarına sebep olduğunu vurgulayan ayakkabı boyacısından tutun,simitçi,berber, lokantacı, tuhafiyeci,elektronikçi,marketçi,vb. esnaflar  “Adana kenti Türkiye’de işsizlikte birinci sırayı alırken ve en büyük göçü alması ekonomik sıkıntıyı da beraber getiriyor.Çevremizdeki esnaflarla ve vatandaşların hepsi ile görüşün aynı fikirde olduğumuzu göreceksiniz.Bakın simit satan kardeşimiz gazete okuyor ve satış yapamamış.Berber dükkanındaki arkadaşımız akşam saati olmasına rağmen miüşteri gelmediğini ve dükkanının önünde tavla oynayarak zaman geçiriyor.İşin açıkcası esnaflar  iş yokluğundan dolayı oturuyor.Sürekli haber izlemeye başladık ne ,ne oalacak,ekonomik sıkıntı devam edecekmi gibi sorulara yanıt aramaya başladıklarını” söylediler. 


Yorumlar (1)