• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:56
  WhatsApp
Seçilirsem ben değil mahallem kazanacak İstiklal Mahallesi Muhtar Adayı İrfan TUNÇ ‘Muhtar değilken, muhtar gibi çalıştım’

İstiklal Mahallesi Muhtar adayı İrfan Tunç, aklında muhtar olmak yokken bile muhtarmış gibi mahallenin sorunlarıyla ilgilendiğini belirterek ‘Şimdi adayım. Muhtar seçilirsem, mahallemi tüm sorunlarından kurtarırım. Kendime güveniyorum’ dedi.

HEP ÇALIŞTIM

İstiklal Mahallesi Muhtar Adayı İrfan Tunç, Muhtarlık aklında yok ilen bile mahallesine muhtarmış gibi çalışmalar yaparak mahalle sakinlerinin gözdesi olmuş. Evli 2 çocuk babası, 1974 kayseri doğumlu, olup 37 yıldır İstiklal mahallesinde ikamet eden İrfan Tunç, Seyhan Belediyesi çatısı altında çalışmakta. İstiklal mahallesinde 37 yıldır ikamet eden çalışkan, yardımsever ve vicdanlı olması ile çevresinde sevilen biri olarak gözlemlediğimiz İrfan Tunç, henüz muhtar adayı olmadan öncesi ve adaylığı sürece yaptıkları ve muhtar olduğu takdirde de yapacağı projeleri şöyle bize tek tek anlattı.

ZOR KOLAY DEMEM

İrfan Tunç; “Ben aile yapım gereği zormuş, kolaymış diye hiç düşünmeden herkese yardım edebilmek için hep çabaladım ki o zamanlar muhtarlık bile söz konusu değildi. Çevrem “mahallemize, insanlara yardım edişin ve mahalle için yaptıkların resmiyetleşmesi için bizi temsil etmelisin” sözlerinin üzerine muhtarlığa adaylığımı koydum, önceden de her ne yapıyorsam hiçbir özel çaba sarf etmeden aynı destekleri veriyorum.”

DESTEK İSTEDİ

Tunç, mahalle sakinlerinin kendisine ibraz ettiği desteği ve muhtar olduğu takdirde yapacağı çalışmaları şöyle sıraladı. *Kapalı semt pazarı, *Çalışan ebeveynlerin gözleri arkada kalmadan çocuklarını ve yaşlılarını teslim edebilecekleri kreş ve bakımevi yapımı, *Güvenlik zafiyetinin olduğu yerleri güçlendirmek, *Temizlik çalışmalarının kontrollü olarak gerçeklendirilmesi, *Mahallenin alt yapısı ciddi sorunlara gebe, yapılandırılmasını sağlamak, *Yol ve kaldırımların revize edilmesi, * Yürüyüş ve dinlenme alanlarının elden geçirilmesi, *gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak amacı ile spor ve oyun alanlarının oluşması, *Kadınlarımızın  boş zamanlarını değerlendirdiği,  geçimleri için ürettikleri el emeklerini değerlendirebilecekleri alan.

 

KAPI KAPI DOLAŞIYOR

Esnaf ve komşu ziyaretlerinde de saygı ile karşılandığını gözlemlediğimiz Tunç, "Şehrin merkezinde olan mahallemize gereken öz evlat muamelesi için gerekeni yapacağım. Mahalle sakiniyim, sorunları da çözüm yollarını da biliyorum. Yine de kimin ne ihtiyacı var ise bunların notlarını almak, muhtarlık seçimlerinden önce elimden ne kadar yararlı olurum düşüncesi ile gece ayrı, gündüz ayrı kapı kapı dolaşarak, mahalle sakinleri ile devamlı istişare içerisindeyim. Aslında ben değil, Mahallemiz Kazanacak.” diye konuştu


Yorumlar (1)