• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 18 Şubat 2019
  • 01:51
 
Şambayat tarihinde ilk kez asfaltla tanıştı Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 'Büyükşehir Yasası' ile köy statüsünden mahalleye dönüştürülen Şambayat mahallesindeki yol yapım çalışmalarını denetledi. Tarihinde ilk kez asfalt yolla tanıştıklarını belirten halk, Başkan Çetin'i kurban keserek karşıladı. Çetin, "Halkımız hizmetin en iyisine layık. Biz de bu çerçevede elimizden gelen çabayı gösteriyoruz" dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, çatkapı mahalle ziyaretlerini ve hizmet denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Yaz mevsimi boyunca yapılan yol yapım çalışmalarından sonra halkla buluşan Başkan Çetin, halkın tepkisini yerinde dinliyor.
Büyükşehir yasasıyla köy statüsünden mahalleye dönüşen Şambayat mahallesini ziyaret eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, köy kahvesine giderek, halkla buluştu. Halkın sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Çetin, yol yapım çalışmalarının yapıldığı yere gittiğinde ise halk tarafından kurban kesilerek karşılandı. Başkan Çetin'e hizmetleri nedeniyle teşekkür eden Şambayat halkı, "Tarihimizde ilk kez köyümüz asfaltla tanışıyor. Sizi Büyükşehir'de görmek istiyoruz" diyerek, memnuniyetlerini dile getirdi.
"HİZMETLERİMİZ SÜRECEK"Şambayak mahallesi halkıyla sohbet eden ve belediyenin hizmetlerini aktaran Başkan Çetin, "Çukurova ilçemizin merkezindeki mahalleler ne hizmet alıyorsa, köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimiz de, aynı hizmeti görecekler. Köyden dönüşen mahallelerimize, asfaltlama ve parke döşeme çalışmalarının yanında, parklar, oyun alanları, düğün salonu ve taziye evleri yaptık. Belediyemizin imkanları çerçevesinde bu hizmetlerimiz artarak devam edecek" dedi"KADINLARI DİNLEDİ"Şambayat mahallesi ziyareti ve asfalt çalışmaları denetiminin ardından Gökkuyu mahallesine geçen Başkan Çetin, yufka ekmek yapan kadınları görünce, hem onlarla sohbet etti, hem de sacın başına geçerek, köylü kadınlarla birlikte ekmek pişirdi. Kadınların isteklerini can kulağıyla dinleyen Başkan Çetin, "Sizden gelen talep ve öneriler bizim için çok kıymetli. ilçemizi, sizlerin istediği hizmetlerle donatıyoruz. Sosyal-demokrat belediyeciliğin gereklerinden biri de budur. Biz bugüne kadar halkımıza rağmen hiçbir şey yapmadık. Bundan sonraki hizmetlerimizi de halkımızla birlikte gerçekleştireceğiz" diye konuştu.Gökkuyulu kadınlar, hem ziyareti hem de kendilerine dinlediği için Başkan Çetin'e teşekkür etti.

 

 


Yorumlar (1)