• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Mart 2019
  • 05:27
  WhatsApp
SAHTE POLİS YAKALANDI Yılbaşı gecesi arkadaşıyla birlikte kendini sahte polis olarak tanıtıp, alkol ve yiyecek aldığı ileri sürülen Oktay Ç., tutuklanarak cezaevine konuldu

Adana’da kendisine polis süsü vererek, bir tekel bayiden alkol ve yiyecek aldığı ileri sürülen 35 yaşındaki Oktay Ç., suç ortağı ile birlikte gerçek polisler tarafından yakalandı. Oktay Ç., tutuklanırken olay anında yanında bulunan Emre S. (25), adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olay yılbaşı gecesi Çukurova ilçesine bağlı Kabasakal Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; yanına arkadaşı Emre S.’yi alan Oktay Ç. 35), yılbaşı gecesi, belinde polis frekanslarının yüklü olduğu bir telsiz ile birlikte tekel bayiine gitti. Tekel bayiinin sahibi M.Ç.'ye, “Saat 22.00'ı geçti bu saatten sonra alkol satmak yasak. Bundan dolayı sana ceza kesmemiz lazım ama biz sana ceza yazmayacağız, sende bizi göreceksin” dedi.

Paniğe kapılan M.Ç. karşı çıkmayınca iki arkadaş, tekel bayiden 2 bin lira tutarında alkol ve yiyecek alıp ayrıldı. Zanlılar bir kaç gün sonra tekrar tekel bayiine gelip aynı yöntemle alkol almak istedi. Ancak M.Ç., bu sefer karşı çıkınca 2 şüpheli, kaçarcasına tekel bayiden ayrıldı. M.Ç.’nin şikayeti üzerine harekete geçen polis, güvenlik kamerasından kimliklerini belirlediği zanlıları yakaladı. Zanlıların üst ve evlerinde yapılan aramada telsiz, bir sahte polis kimlik kartı ele geçirildi.

Suçlamaları kabul etmeyen 2 şüpheli, tekel bayiden alkol ve yiyecekleri borca aldıklarını daha sonra ödeyeceklerini söyledi. Oktay Ç. yanında bulunan telsiz için ise “Çocukluk merakım, ondan dolayı telsiz taşıyorum” şeklinde savunma yaptığı iddia edildi. Zanlılar, haklarındaki soruşturmanın tamamlanmasının ardından adliyeye çıkarıldı. Sulh ceza hakimliğine sevk edilen zanlılardan Oktay Ç. tutuklanırken Emre S., adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.


Yorumlar (1)