• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 21:51
  WhatsApp
Sağlık Festivali’nde ÇOKAD’a her yaştan ilgi

ADANA TOROS GAZETESİ

 

 

(HABER MERKEZİ)-Çocuk Kanser Derneği (ÇOKAD), Adana’da ilk kez düzenlenen Sağlık Festivali’ne katılarak çocukluk çağı kanserlerine dikkati çekti.

Çocukluk çağı kanserlerine yakalanan çocukların hayata tutunmasına yardım edip, onlara umut olmak için bundan 25 yıl önce Adana’da kurulan Çocuk Kanser Derneği (ÇOKAD), toplumda farkındalık yaratmak adına Sağlık Festivali’nin de katılımcısı oldu. Adana Tüyap Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ilk kez düzenlenen festivalde ÇOKAD’a her yaştan ziyaretçi ilgi gösterdi.

Çocuk Kanser Derneği (ÇOKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çelebi, Adana’da ilk kez düzenlenen bu önemli etkinliğe çocukluk çağı kanserine dikkati çekmek ve toplumu bu hastalık hakkında bilgilendirmek için katıldıklarını söyledi. Kanser konusunda bilinç artıkça teşhis ve tedavi başarısının da artığını belirten Çelebi; “ÇOKAD olarak 25 yıldır Adana merkezli olarak bölgemizde kanser hastalığına yakalanan çocuklarımıza ve ailelerine destek oluyoruz. Psiko-terapi seanslarından, çocukların sosyal ihtiyaçlarına eğitim desteklerine ve tedavi merkezlerindeki alt yapı ihtiyaçlarına kadar birçok konuda onların yanında oluyoruz. Sadece hastalık sürecinde değil çocuklarımız iyileştikten sonra da onlara maddi ve manevi desteğimiz devam ediyor” dedi.

Adana büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ÇOKAD’ın standını ziyaret etti. Çocuk Kanser Derneği (ÇOKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çelebi, Başkan Sözlü’ye derneğin çalışmalarını anlattı.

ÇOKAD, Sağlık Festivali’ni büyükler kadar miniklerin de uğrak noktası oldu.


Yorumlar (1)