• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Şubat 2019
  • 17:41
 
Robotik konser!

Adana Doğa Koleji Okul Korosu, Dasp Xlophone ile ülkemizde bir ilk’i gerçekleştirdi Robotik konser! Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize nitelikli bir eğitim vermek için idari ve öğretim kadrosuyla özverili bir çalışma sergileyen Doğa Koleji, so

 

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize nitelikli bir eğitim vermek için idari ve öğretim kadrosuyla özverili bir çalışma sergileyen Doğa Koleji, sosyal-kültürel ve sportif etkinlikleriyle de dikkat çekiyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Adana Doğa Koleji’nde eğitim gören geleceğin mucitlerinin, eğitim sezonu  boyunca özverili çalışmalarının ardından, ülkemizde bir ilk gerçekleştirildi.

Dash Xlophone adı verilen robot, Doğa Koleji öğrencilerinin gerçekleştirdiği konserde yeraldı. 

Adana Doğa Koleji müzik öğretmenleri Fulya Kandır, İlkim Görüm ve Eren Yalçın yönetimindeki  İlk ve Ortaokul Orkestrası ve aynı zamanda okul korosu, robot Dash Xlophone ile birlikte izleyenlere nefis bir konser verdi. Adana Doğa Okulu öğrenci ve velilerinin ilgi odağı olan Dash xlophone Beethovenin 9.senfoni eserine eşliğiyle herkesi büyüledi.

Adana Doğa Okulu İlkokul Müdürü Emre GÜRSOY ve Ortaokul Müdürü Önder MERCANLI konser sonrası öğrenci ve öğretmenleri ile gurur duyduklarını dile getirdi.


Yorumlar (1)