• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Ocak 2019
  • 20:44
 
Resme can veren kadınlar

Halk Eğitim Merkezi’nin yılsonu sergisi izleyenleri hayran bıraktı

 

Özel haber: ZEYNEP BARAZ-SERDAR AKIN

Adana Halk Eğitim Merkezi’nin Kültür Sokağındaki merkezde açtığı yılsonu resim sergisi izleyenleri hayran bıraktı. Öğretmen Ercan Ün’ün desteğini alan Adanalı bayanlar adeta resme can verdiler.

USTA RESSAMLAR GİBİ

Aralarında bazı güzel sanatlar akademisi öğrencilerinin de bulunduğu, genellikle ev hanımlarından oluşan grup, yaptıkları resimlerle ‘Adeta usta ressamlar gibi’ dedirttiler. Tablolar çok beğenildi.

YOĞUN İLGİ

Dün saat 11.30’da açılışı Halk Eğitim Merkez Müdürü Hüseyin Dalak tarafından, kalabalık bir halk topluluğunun katılımıyla yapılan sergiye ilgi büyüktü. Kültür sokağından geçen herkes tabloları uzun uzun inceledi ve yapan bayanları tebrik etti.

40 KURSİYER, 65 RESİM

Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü’nde ekim ayında başlayan çalışmaların meyvesi olan 65 resimin, 40 bayan tarafından yapıldığı sergi 2 gün süreyle açık kalacak. Halk Eğitim Merkez Müdürü Hüseyin Dalak, resim eğitimi veren öğretmen Ercan Ün’e teşekkür ederken, başarılı çalışmalar yapan bayanları da kutladı.

SANAT ÜZERİNE

Adana Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü bünyesinde resim dışında diğer kurslar da açılıyor ve buralardan kadın-erkek, yaşlı-genç binlerce kişi yetiştiriliyor. Halk eğitimini her dalda gerçekleştiren Halk Eğitim Müdürlükleri, binlerce kişiye sanatı öğretti.


Yorumlar (1)