• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 07:11
  WhatsApp
Reşatbey’e kadın eli değecek ÖZEL HABER: Şanser İLTAŞ - Rüya KÜRÜMOĞLU

ADANA TOROS GAZETESİ

 

Reşatbey Mahallesi Muhtarlığına seçilen Zübeyde Nüvit Kana, “Mahallemin bütün sorunlarını çözüme kavuşturmak için aday oldum. Bir muhtarın her şeyi halletmeye ne gücü yeter ne yetkisi vardır. Amka mücadele eder ve sorunların kaldırılmasını sağlar. Ben de mücadele edeceğim. Reşatbey’e kadın eli tam değecek” dedi.

ÖZEL AÇIKLAMA

Zübeyde Nüvit Kana seçildikten sonra ilk açıklamasını TOROS’a yaptı. Doğma büyüme Reşatbeyli olduğunu, mahallenin büyük eksikleri bulunduğunu ve bunların acilen giderilmesi gerektiğini belirterek ‘Zor bir görev üstlendim ama,. Üstesinden geleceğime, altından kalkacağıma inanıyorum. İnatçıyım ve asla PES etmem. Beni seçenlere mahçup olmayacağım’ dedi.

REŞATBEY GELİŞEMEDİ

Nüvit Kana, şöyle devam etti:  “Çok eskiden Reşatbey köy görünümündeydi. Hatta annem babama çok söylenirmiş “Burası köy gibi bizi burada neden yaşatıyorsun” diye.  O zamanlar öyleymiş. Isıtma soğutma firmasının yetkili servisi olarak hayatımı idame ettirdim ve oradan da emekli oldum.  Yıllardır bu mahallede esnaflık yaptım. Ne yazık ki Reşatbey diğer mahalleler gibi gelişemedi. İlkel kaldı”

TEŞVİK EDİLDİM

Yıllardır hiç aklıma gelmemiş bir olay bu muhtarlık.  Ben yapı gereği epey faal bir kişiliğe sahibim. Mahallede de bir eksiklik düzensizlik gördüğümde kendi imkanlarımın doğrultusunda hemen müdahale etmiş olmamdan dolayı çevrem bana yıllardır “Muhtarım” derlerdi ki o zamanlar böyle bir konu bile yoktu. Birkaç öncesi neredeyse tüm çevrem sen normalde bunları yapıyorsun zaten muhtar olunca kim bilir neler yaparsın, aday ol gibi baskılar aldığım için de aday oldum.

BENDEN MEMNUN KALACAKLAR

Mahallemizde yapılması gereken çok şeyler var, tabiî ki her kesi memnun etme şansım yok ama genelleme olarak, Yapabileceklerimi biliyorum, kendimi sevdirebileceğimi de biliyorum. Mahalle sakinleri ve azalarım ile birlikte el ele verdikten sonra mahallemizi en güzel şekilde düzenleyip, gerekenleri sağlayacağım, sorunları çözümleme yolları aşacağım.

PROJEM YOK DİYEMEM

Diğer adaylara sorulan soru bana da soruldu ama benim projem yok. Çünkü daha kaliteli bir yaşam için gerekenleri biliyor, gözlemliyorum. Arada kaçırdıklarım olursa da mahalle sakinleri bana geleceklerdir. Ben Belediye Başkanı seçilmiyorum, ben proje yetkili kurumlara verebilirim, 8-10 proje sunarım. Gerçekçi olmak çok önemli. Ben mahallemi seviyorum. Zaman içerisinde çok iyi şeyler yaratıp üretebileceğime inanıyorum.

MÜCADELE EDECEĞİM

Mahallemizde bir çok çözümlenmesi gerekenler var. Ben bunu kesin yaparım diyemem ama gereken mercilere bilgisini verip takibasyonunu gerçekleştiririm. Muhtar halkın sorunlarını yetkili mercilere ulaştırmakla yükümlü Köprüdür. Bunu yaparım ve mücadelesini de sürdtürürüm. O köprüyü iyi kurarsanız başarılı olursunuz. Hayvan besleme alanları, kedi evleri, sokak başlarına giysi kumbaraları koydurmak, 

ESNAF İSTİYOR

Mahalle esnafı Wc istiyor. Bunun kendileri için ciddi bir ihtiyaç olduğunu belirtmekteler. Hayvanları beslemek gezdirmek amaçlı kedi evleri istiyorlar,  Muhtarlık binasının yan tarafında bulunan saat yıllardır çalışmıyor, tamir edilmesini istiyorlar,

FARKIMI FARK EDECEKLER

‘Ben geldim, Makamıma yerleşiyorum. Sırada mücadele etmek var. Mesela Sıkıntıları dinleyeceğim, Benim bilmediğim, aklıma gelmeyenleri mahalle sakinleri ile konuşacağım, Site yönetimleri ile diyaloghalinde olup gerekenler için notlar alacağım, ben muhtar oldum koltuğuma oturayım sıkıntısı olan gelsin çözerim zihniyeti bende yok. Nasıl seçimler sürecinde insanlarla konuştuysam bundan sonrada bağlarımı koparmak değil güçlendirmem gerek.  Bildiklerimin dışında bana gelen istek, arzu, ihtiyaç, şikayetler ile ilgili çok iyi köprü kuracağımı biliyorum.  Zaman içerisinde mahallem farkımı fark edecek her keslerden de benim tek bir isteğim var. Oda bana biraz zaman verilmesi. Hiçbir şey birden bire olmuyor.


Yorumlar (1)