• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Şubat 2019
  • 17:52
 
Renkli 1 Mayıs

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı Adana'da coşkulu bir şekilde kutlandı

ÖZEL HABER:İNCİ YILMAZTÜRK

KESK, DİSK, Türk-İş ve TMMOB'un öncülüğünde Kasım Gülek Kavşağı'nda toplanan binlerce kişi, Uğur Mumcu Meydanı'na yürüdü. Çeşitli döviz ve pankartlar taşıyan grup, sık sık hükümet karşıtı sloganlar attı. CHP Adana Milletvekilleri Zülfikar İnönü Tümer ve Elif Doğan Türkmen ile HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş'ın partileri ile Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın ise işçileri ile birlikte yürüdüğü 1 Mayıs kutlaması renkli görüntülere sahne oldu. Adana Emniyeti 3 güvenlik noktası ile yürüyüş alanına girişte üst araması yaptı, yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Adana LGBT-Dayanışma gurubu olarak 1 Mayıs kutlamalarına katılan eşcinseller, dans, giyimleri ve attıkları ilginç sloganlarla renkli bir görüntü oluşturdular.

CHP ve HDP'nin yoğun katılımının yanı sıra farklı siyasi partiler, Adana Barosu ve çeşitli STK'lar da 1 Mayıs kutlamalarında slogan attılar, işçi mücadelesine destek verdiler.

Miting alanında halay çekip slogan atan katılımcılara seslenen 1 Mayıs Tertip Komitesi Başkanı Muzaffer Yüksel 1 Mayıs'ı kutladı. Kutlama sonrası konser veren Mustafa Özarslan ise katılımcılar tarafından büyük bir ilgi ile dinlendi.

 

 


Yorumlar (1)