• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Şubat 2019
  • 21:20
 
Ramazan Şenlikleri'ne Sözlü damga vuruyor

Ramazan Şenlikleri'ne Sözlü damga vuruyor

 

(Haber Merkezi)-Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ramazan Şenlikleri'nde örnek ev sahipliği sergiliyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan Şenlikleri kapsamında Seyhan Nehri kıyısı'ndaki Galleria Festival Alanı’nda kurulan kasabayı her akşam iftar programı sonrası ziyaret ederek hemşerileriyle bir araya gelen Başkan Hüseyin Sözlü, ünlü sanatçıların sahnelerini eşi ve ailesi ile birlikte izliyor

HER GÜN BİNLERCE ADANALI ŞENLİK ALANINDA

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Seyhan Nehri kıyısı'ndaki Galleria Festival Alanı’nda kurulan Ramazan Şenlikleri alanı, birbirinden renkli etkinliklerle ilk günden itibaren binlerce Adanalı’yı ağırlıyor. Ramazan kültürünü yansıtan tasavvuf müziği dinletileri, ilahiler, Aşuk-Maşuk, Karagöz-Hacivat, kum sanatı ve semah gösterileri, lunapark, yöresel lezzetler ve hediyelik eşyaların satıldığı dükkanlar büyük beğeni toplarken Ramazan Şenlikleri’ne ailecek gelen Adanalılar, etkinlikleri keyifle izleyip, yöresel lezzetler ve hediyelik eşyaların satıldığı dükkanlardan alışveriş yaparak, hoşça vakit geçiriyor.

BAŞKAN SÖZLÜ KONSERLERİ EŞİ VE AİLESİ İLE TAKİP EDİYOR

Her gün binlerce Adanalıyı ağırlayan şenlik alanına iftar programları sonrası Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de eşi ve ailesi ile birlikte gelerek örnek ev sahipliği sergiliyor. Adanalı hemşerilerine olan inancı ve güveni ile kenti kültürün ve sanatın başkenti haline getiren Başkan Hüseyin Sözlü, 18 Mayıs akşamı Türkçe'nin söz ustası Bedirhan Gökçe, dün akşam ise son zamanların ilgiyle takip edilen sanatçısı İnci Mercan'ın alandaki halk konserini eşi ve ailesi birlikte dinledi.

"ADANA'YI KÜLTÜR VE SANAT KENTİ YAPMAK ADINA VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ"

Konserler esnasında her iki sanatçıya teşekkür plaket ve çiçeklerini takdim etmek üzere sahneye çıkan Başkan Sözlü, Adana'nın sanatçılara gerekli ev sahipliğini göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Bizim müziğimizi hakkını vererek kendi kültürümüzü diri tutan tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyoruz. Popüler kültüre karşı kendi kültürümüzü diri tutmak başarılı sanatçılarla mümkün. Adana Büyükşehir Belediyesi Adana'yı kültürün ve sanatın kenti yapmak adına var gücüyle çalışıyor. Başarımızın yegane anahtarı hemşerilerimizdir" dedi.

SAHURU TEMİZLİK İŞLERİ PERSONELİ İLE YAPTI

Başkan Sözlü şenlik alanındaki İnci Mercan konserinin ardından Adana Büyükşehir Belediyesi temizlik işleri personelleri ile sahurda buluştu. 'Adana’ya kaliteli hizmet noktasında en büyük gücümüz' diye nitelendirdiği temizlik işleri personelleri ile sahur programında buluşan Başkan Hüseyin Sözlü, onlarla sahur sonrası bir süre sohbet etti.

 

 


Yorumlar (1)