• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Nisan 2019
  • 12:45
  WhatsApp
Polisimizin gurur günü HABER:Halil BİLEK

ADANA TOROS GAZETESİ

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri Adana’da renkli görüntülere sahne olurken duygu dolu anlar da yaşandı. Özellikle polis motosikleti ve zırhlı araçlara binen engelli çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.  Bu arada Adana’nın başarılı polis amirlerinden Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu, hem doğum gününü hem de polis gününü kutladı.

Polis Haftası dolayısıyla ilk etkinlik, Atatürk Parkı’nda başladı. İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın Atatürk Heykeli'ne çelenk koyduktan sonra Atatürk Caddesi’ne polis korteji oluşturuldu. Aktaş, korteji polis ve şehit çocuklarıyla birlikte izledi. Aktaş, törenin ardından makama geçerek eşi Meryem Aktaş ile birlikte tebrikleri kabul etti.

Engelli misafirlerini kapıda karşılayan Müdür Aktaş, küçük çocukları polis motosikletlerine ve zırhlı polis araçlarına bindirdi. Aktaş, " Hepimiz bir engelli adayıyız, yarın engelli olmayacağımızın hiçbir garantisi yok. Kardeşlerimizle bugün bir araya gelip farkındalık yaratmak istedik. onları seviyoruz, onların arkasındayız" dedi.

Polislerin sıcak ilgi gösterdiği çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Tebrikler esnasında 4. Sınıf Emniyet Müdürü Özlem Özdemir'de Aktaş'a tespih hediye etti. Aktaş'ın makam odasına gelen Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu'nun da 10 Nisan doğumlu olduğu öğrenildi. Aktaş, Yüzbaşıoğlu’nun hem doğum gününü hem de polis gününü kutladı.


Yorumlar (1)